احتمال خاموشی در کشور چقدر است؟

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور، با بیان اینکه روز گذشته رکورد مصرف برق شکست و بیش از یک نیروگاه 300 مگاواتی از مصرف سال گذشته فراتر رفت، اظهار کرد: مصرف برق از مرز 58 هزار مگاوات عبور کرده و به 58 هزار و 168 مگاوات رسید که این موضوع نگرانی هایی را برای تامین برق به وجود آورده است.

احتمال خاموشی در کشور چقدر است؟

وی با بیان اینکه توان تولید برق کشور حدود 59 هزار مگاوات است، گفت: این اعداد نشانه شرایط شرایط موجود و لزوم همکاری مشترکان برای گذر از خاموشی های احتمالی است که نیازمند مشارکت بیشتر مشترکان عزیز است.-

سخنگوی صنعت برق کشور با تاکید بر اینکه طبق پیش بینی ها دمای هوا در هفته آینده گرم تر خواهد شد و از این رو مصرف نیز افزایش خواهد یافت، شرح داد: اگر میزان مصرف 10 درصد کاهش نیابد نگرانی برای تامین برق وجود خواهد داشت.

برق مشترکان پر مصرف قطع می شود

وی در خصوص رفتار با مشترکان پر مصرف نیز گفت: دستگاه های پرمصرف، نهادها، ادارات و سازمان هایی که میزان مصرف خود را 10 درصد نسبت به سال گذشته کاهش ندهند پس از تذکر نسبت به قطع برق شان اقدام خواهیم کرد.

رجبی مشهدی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف، گفت: در شرایط کنونی تنها راه گذر از خاموشی همکاری و مشارکت مشترکان است که برای این موضوع نیز مشوق های تشویقی در نظر گرفته شده است و اگر همه مشترکان در ساعت های بین 13 تا 17 مصرف برق خود را تنها 10 درصد کاهش دهند شرایط تامین برق نیز نرمال می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 11 استان در منطقه قرمز قرار دارند، اظهار کرد: بررسی ها نشانگر آن است هر یک درجه افزایش دما، 1500 مگاوات مصرف برق کشور بیشتر می شود که با در نظر دریافت گرمتر شدن دمای کشور در این هفته، احتمالا باید شاهد افزایش مصرف برق باشیم.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه بهترین راه حل برای کاهش مصرف و جلوگیری از ایجاد محدودیت و خاموشی احتمالی، تنظیم درجه کولرهای گازی روی 24 درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی است، گفت: لازم است تا مشترکان استفاده از وسایل پرمصرف برقی را به پیش از ظهر و یا آخر شب موکول کنند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1075

به "احتمال خاموشی در کشور چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال خاموشی در کشور چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید