شروع بارش های تازه از 22 فروردین ، باران در همه شهرها از 24 فروردین

به گزارش ورزش من و تو، روز شنبه 24 فروردین ماه سامانه بارشی جدید در اغلب مناطق کشور فعال است و شدت آن در دامنه های شمالی و جنوبی البرز و استان های واقع در مرکز جنوب و جنوب شرق کشور خواهد بود و روز یکشنبه گستره فعالیت آن در نیمه شرقی کشور است.

شروع بارش های تازه از 22 فروردین ، باران در همه شهرها از 24 فروردین

به گزارش فارس، بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی روز چهارشنبه 21 فروردین ماه در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور شامل خراسان رضوی و خراسان جنوبی، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و در بخش هایی از جنوب و جنوب شرق کشور در استان های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می گردد.

  • مجله آب و هوا

روز پنج شنبه 22 فروردین ماه نیز سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می گردد که ابتدا در این مناطق و به تدریج غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد که بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد را به همراه دارد.

فعالیت این سامانه بارشی روز آدینه علاوه بر مناطقی که ذکر شد در جنوب غرب و جنوب کشور خواهد بود و به تدریج نیمه غربی کشور را در بر می گیرد ضمن اینکه بارش های پراکنده در جنوب شرق جزیره استان های سیستان و بلوچستان هرمزگان و جنوب کرمان خواهیم داشت.

روز شنبه 24 فروردین، فعالیت این سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور تداوم دارد و شدت آن در دامنه های شمالی و جنوبی البرز استان های واقع در مرکز جنوب و جنوب شرق کشور خواهد بود و روز یکشنبه گستره فعالیت آن در نیمه شرقی کشور است.

چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری شاهد افزایش نسبی دما بر روی سواحل خزر خواهیم بود و به تدریج از بعد از ظهر پنجشنبه و روز آدینه با شمالی شدن جریانات کاهش دما در این مناطق پیش بینی می گردد و از بعد از ظهر آدینه نواحی مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 23 و 14 درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای 31 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

بر این اساس روز شنبه 24 فروردین ماه بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق در استان های مازندران، غرب گلستان، بوشهر، فارس، قم، نیمه غربی و شمالی یزد و نیمه غربی اصفهان و بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در استان های هرمزگان، غرب و جنوب کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

روز یکشنبه 25 فروردین ماه نیز بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق در استان های گلستان، شرق مازندران و خراسان شمالی و بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در استان های سمنان، نیمه شرقی اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شرق فارس، کرمان، نیمه شرقی هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

روز دوشنبه 26 فروردین، بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق در استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوب شرقی کرمان و بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در شمال خراسان جنوبی، شمال یزد و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

با توجه به شدت بارش ها، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل ها در مناطق یاد شده، به هموطنان و سازمان ها و ارگان های ذی ربط توصیه می گردد، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ماه 97) تا هجدهم فروردین ماه امسال، 258.4 میلی متر ثبت شد، میزان بارش در سال زراعی گذشته در این بازه زمانی 90.5 میلیمتر بوده است، بنابراین بارش امسال تا این تاریخ 185.4 درصد بیشتر از سال زراعی گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 185.6 میلیمتر است که بارش امسال 39.2 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته بیست و هشتم سال زراعی متعلق به منطقه نهاوند در استان همدان به میزان 126.8 میلی متر بوده است.

میانگین گرم ترین منطقه راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان 40 درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه فیروزکوه در استان تهران به میزان منفی 1.7 درجه سلسیوس بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 181

به "شروع بارش های تازه از 22 فروردین ، باران در همه شهرها از 24 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بارش های تازه از 22 فروردین ، باران در همه شهرها از 24 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید