کشف تصادفی شمشیری تاریخی در جمهوری چک

به گزارش ورزش من و تو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، کشف تصادفی شمشیری تاریخی در جمهوری چک صورت گرفت.

کشف تصادفی شمشیری تاریخی در جمهوری چک

داستان چیست؟

رومن نوواک در فصل بهار پس از بارش باران مشغول جمع آوری قارچ در جنگل نزدیک خانه اش واقع در جمهوری چک بود که چشمش به تکه فلزی افتاد که بخشهایی از آن از بین سنگها بیرون مانده بود.

نوواک می گوید: پس از دیدن این تکه فلز با پایم سنگ ها را کنار زدم و متوجه شدم این بخشی از دسته یک شمشیر است. به حفاری در این نقطه ادامه دادم تا به یک تبر برنزی رسیدم.

نوواک این اکتشاف را به باستان شناسان اطلاع داد و حالا یک کاوش رسمی توسط تیمی از متخصصان در محل کشف این آثار که به 3300 سال پیش تعلق دارند ترتیب داده شده است.

ظاهر شمشیر کشف شده قابل توجه است. قبه و دسته شمشیر با حکاکی های دایره ای و هلالی شکل تزئین شده است.

باستان شناسان پس از انجام آزمایش های مختلف بر آثار کشف شده دریافتند این شمشیر برنزی حکاکی شده در طول عصر برنز و در اروپای شمالی ساخته شده و شباهت بسیاری به شمشیرهای وَسبی دارد. نخستین نمونه ها از چنین شمشیرهایی در شهری به نام وسبی واقع در سوئد کشف شده است.

نوع فلزی که در این شمشیر به کار رفته به احتمال زیاد در خارج از منطقه ای که در آن کشف شده ساخته شده است، با این حال انتظار می رود تبر برنزی کشف شده تولید همان منطقه باشد.

باستان شناسان معتقدند این شمشیر کشف شده در زمان گذشته یک وسیله گران قیمت بوده و به احتمال زیاد از آن در مراسمهای تشریفاتی استفاده می شده و کاربرد چندانی در نبردها نداشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1281

به "کشف تصادفی شمشیری تاریخی در جمهوری چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تصادفی شمشیری تاریخی در جمهوری چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید