کشف باکتری که فقط با هوا خوردن زنده می ماند

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این محققان پیش از این هم باکتری را در قطب جنوب شناسایی کرده اند که ویژگی مشابهی داشت. اما حالا متوجه شده اند که باکتری یادشده تنها در قطب جنوب ساکن نیست و در برخی نقاط دیگر جهان از جمله برخی صحراهای بسیار سردسیر نیز زندگی می کند.

کشف باکتری که فقط با هوا خوردن زنده می ماند

در شرایطی که حیوانات و گیاهان برای تأمین انرژی خود به غذا و نور خورشید نیاز دارند، باکتری ها از ترکیبی از این مواد استفاده کرده و گاهی نیز به مواد مغذی موجود در داخل خاک متوسل می شوند.

اما باکتری هواخوار بعد از جذب هوای عادی، هیدروژن، دی اکسیدکربن و مونوکسید کربن آن را جذب کرده و انرژی مورد نیاز خود را از این طریق تأمین می کند. بر اساس بررسی های تازه باکتری هواخوار علاوه بر قطب جنوب در قطب شمال و بیابان های فلات تبت نیز وجود دارد.

محققان با جمع آوری 122 نمونه خاک از 14 منطقه مختلف در این سه بخش از جهان توانسته اند دی ان ای های باکتری هواخوار را جمع آوری کنند و از این طریق پی برده اند که دو ژن خاص در تمامی آنها وجود دارد. بررسی های مذکور فرضیه های سابق در مورد حیات در سیارات بیگانه را نیز تغییر داده و نشان می دهد زنده ماندن موجودات در شرایطی بسیار دشوارتر از حد تصور قبلی بشر ممکن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1122

به "کشف باکتری که فقط با هوا خوردن زنده می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف باکتری که فقط با هوا خوردن زنده می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید