چطور ایمنی تردمیل را هنگام ورزش بالا ببریم؟

به گزارش ورزش من و تو، اگر این ابزار ورزشی را در خانه دارید و به علت گرمای هوا ترجیح می دهید در خارج از خانه فعالیت بدنی نداشته باشید، باید ده نکته ایمنی را هنگام استفاده از تردمیل رعایت کنید:

چطور ایمنی تردمیل را هنگام ورزش بالا ببریم؟

شرایط سلامت خود را آنالیز کنید: گاهی اوقات بعضی بیماری ها از حمله قلبی یا سکته مغزی می توانند باعث سقوط از تردمیل شوند. بنابراین قبل از استفاده از تردمیل، نسبت به شرایط سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

بدن تان را گرم کنید: هنگامی که بدن برای ورزش کردن آماده نیست، فرد نمی تواند خود را به سرعت تردمیل برساند و به این ترتیب خیلی سریع ورزش را متوقف می کند. گرم کردن مناسب بدن از درد و آسیب دیدگی جلوگیری می کند.

علائم هشداردهنده حین استفاده از تردمیل را بشناسید: اگر هنگام راه رفتن روی تردمیل احساس درد در قفسه سینه، تنگی نفس و یا سرگیجه داشتید، فورا ورزش را متوقف کنید. این نشانه ها می تواند ناشی از یک شرایط پزشکی جدی باشد. در صورت بروز این علائم شما احتیاج به مراجعه به پزشک دارید.

تلویزیون یا موسیقی گوش نکنید: دقت کنید که تماشای تلویزیون حین استفاده از تردمیل، منجر به حواس پرتی می گردد و احتمال سقوط و صدمه را افزایش می دهد. راه رفتن روی تردمیل را با سرعت کم آغاز کنید و تا زمانی که ریتم راه رفتن شما روی تردمیل تنظیم نشده، از گوش دادن به موزیک با صدای بلند بپرهیزید.

اگر حرفه ای نیستید، دیگران را آگاه کنید: اگر تازه آغاز به استفاده از تردمیل نموده اید، دیگران را از این اقدامتان آگاه کنید. بهتر است یک تلفن در نزدیکی خود داشته باشید.

کفش مناسب بپوشید: از لباس هایی که ممکن است حین استفاده از تردمیل دور پا بپیچند، استفاده نکنید. کفش مناسب و ورزشی بپوشید و هرگز سراغ صندل نروید. با پای برهنه هم روی تردمیل نروید.

فرم صحیح بدن را رعایت کنید: هنگام راه رفتن روی تردمیل باید شانه های خود را عقب نگه داشته و سرتان رو به جلو باشد. به حرکت پاهایتان نگاه نکنید و حواستان به رو به رو باشد. دست های خود را به طور طبیعی تکان دهید؛ درست مانند زمانی که پیاده روی می کنید.

از روی تردمیل در حال حرکت نپرید: ابتدا سرعت تردمیل را کند کنید و سپس از روی تردمیل پایین بیایید. پایین آمدن و پریدن از روی تردمیل در حال حرکت با سرعت زیاد باعث می گردد که آسیب ببینید و ساق پای شما پیچ بخورد. ممکن است کمی معطل شوید تا حرکت تردمیل آرام گردد اما این کار بهتر از آسیب تماشا است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1727

به "چطور ایمنی تردمیل را هنگام ورزش بالا ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور ایمنی تردمیل را هنگام ورزش بالا ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید