چرا خواب های خود را فراموش می کنیم؟

به گزارش ورزش من و تو، راه دیگر این است که خود را برای این واقعیت آماده کنید که می خواهید یک رویای مهم در خوای را به یاد بیاورید. این کارشناسان مطمئن هستند که این روش در واقع می تواند کارساز باشد.

چرا خواب های خود را فراموش می کنیم؟

در استرالیا، محققان دانشگاه موناش کشف نموده اند که چرا مردم خواب های شبانه خود را فراموش می نمایند. دانشمندان استرالیایی معتقدند آخرین مورد در حالت خواب هیپوکامپ است - قسمتی از مغز است که مسئول انتقال حافظه از کوتاه مدت به بلند مدت است. این قسمت از مغز دیرتر از دیگران بیدار می گردد.

به همین دلیل وقتی از خواب بلند می شویم، مغز فرصتی برای حرکت این خاطره از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت ندارد. با این حال، این می تواند اصلاح گردد. با نوشیدن مقدار زیادی آب قبل از خواب می توانید یک خواب را به خاطر بیاورید تا نصف شب بیدار شوید و به توالت بروید و در نتیجه هیپوکامپ خود را تحریک کنید.

اما این روش مطمئناً بر کیفیت خواب تأثیر خواهد گذاشت. راه دیگر این است که خود را برای این واقعیت آماده کنید که می خواهید یک رویای مهم در خوای را به یاد بیاورید. این کارشناسان مطمئن هستند که این روش در واقع می تواند کارساز باشد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1184

به "چرا خواب های خود را فراموش می کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خواب های خود را فراموش می کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید