هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان است

به گزارش ورزش من و تو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان است.

هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

قضیه چیست؟

محمد مرزبان اظهار کرد: ضروری است در راستای برطرف موانع و نابسامانی های موجود و فراهم کردن جهتهای مناسب برای معلولان ضرورت بازنگری، اصلاح و رعایت ضوابط و دستورالعمل ها و بهره مندی از تجارب ارزنده سایر شهرها، در جلسات مطرح گردد.

وی اضافه نمود: در این شرایط، بهترین الگوها و پیشنهادها برای مناسب سازی جهتهای حرکتی معلولان و سایر عابرین پیاده و سهولت دسترسی و ترددهای عرضی و طولی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

به گفته سرپرست مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد، در این جلسات نیز تمام طول جهت هفت خوان، از میدان همافر تا مسجد جامع مورد آنالیز نهاده شد و نظرات نهایی پس از تصویب نهایی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه گره هایی در میدان همافر وجود دارد که برای برطرف آن احتیاج به ایجاد تغییرات هندسی در میدان است، گفت: در بلوار شهید صدوقی، تقاطع خیابان شهید عابدی و خیابان شهید خلیل حسن بیگی و و میدان آزادی (باغ ملی) نیز تغییراتی به منظور مناسب سازی جهت احتیاج است که در صورت تصویب طرح اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مناسب سازی جهت در میدان آزادی، جانمایی خطوط عابر پیاده مدنظر بوده و اصلاح هندسی در این میدان انجام نمی گردد، گفت: میدان شهید بهشتی نیز احتیاجی به اصلاح هندسی ندارد و تنها موضوع جانمایی خط کشی عابر پیاده در ابتدای خیابان فرخی و ابتدای خیابان دهم فروردین مدنظر است.

این مسئول با بیان اینکه در این جلسه پیشنهادهای مشاور به طور کامل مورد آنالیز نهاده شد، بیان کرد: مناسب سازی تفاطع خیابان شهدا و خیابان امام همچنین تقاطع خیابان مهدی، خیابان امام و خیابان مسجد جامع نیز مورد آنالیز نهاده شد که مقرر شد طرح مورد نظر ضمن اصلاح موارد تایید گردد.

مرزبان با اشاره به اینکه پیش از این جلسه بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان از جهت انجام شد، توضیح داد: کوشش ما فراهم کردن شرایطی مناسب برای طی جهت توسط افراد معلول و سایر عابران پیاده بوده و این مهم به عنوان یک دستور کار ویژه مدنظر شهرداری است.

منبع: همگردی
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1290

به "هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید