هزینه نوسازی تاکسی

به گزارش ورزش من و تو، معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران شرایط استفاده رانندگان تاکسی از تسهیلات قرض الحسنه 50 میلیون تومانی را تشریح کرد.

هزینه نوسازی تاکسی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، علی محتشمی پور در گفت وگو با ایسنا، در خصوص فرآیند نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران با بیان این که طی انعقاد تفاهم نامه فی مابین معاونت حمل و نقل شهرداری تهران و صندوق کارآفرینی امید، نوسازی تاکسی های فرسوده در دستور کار قرار گرفته است، اظهارکرد: این در حالی است که آورده اصلی این نوسازی را معاونت حمل و نقل از محل درآمدهای حاصله از طرح ترافیک تقبل نموده است، البته درصدی نیز صندوق کارآفرینی امید و سازمان تاکسیرانی به این آورده اقتصادی اضافه نموده است.

وی با بیان این که براساس برنامه ریزی های اجرا شده تاکسی های مدل 87 به پایین می توانند از تسهیلات قرض الحسنه وام 50 میلیونی با سود 4 درصد با بازپرداخت 5 ساله استفاده نمایند، اضافه کرد: البته تاکسی های مدل 88 یا 89 که دچار تصادف سنگین، سرقت مستند به مدارک آگاهی یا آتش سوزی شدند و دیگر قابلیت کارآیی نیز ندارند می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مود تضامین بانکی استفاده از تسهیلات قرض الحسنه نوسازی تاکسی ها اظهار کرد: در فرآیند اقتصادی بانک ها ضمانت ضروری است اما با رایزنی صندوق کارآفرینی امید برای تاکسیرانانی که از این تسهیلات استفاده می نمایند؛ ضمانت به معنای عام که همان کارمند رسمی دارای برگه کسر از حقوق است، لازم نیست و افراد می توانند با ارائه چک صیاد به عنوان تضمین از این تسهیلات استفاده نمایند. برهمین اساس هم کارمند، هم کاسب و حتی تاکسیران همراهی که دارای چک صیاد و حساب معتبر است می تواند ضامن تاکسیرانی که قصد استفاده از تسهیلات بانکی را دارد، گردد.

محتشمی پور در پاسخ به این سوال که در فرآیند نوسازی، آورده رانندگان تاکسی علاوه بر 50میلیون تومان وام قرض الحسنه، به چه میزان خواهد بود؟ توضیح داد: دقت داشته باشیم که تاکسی فرسوده باید تحویل مراکز رسمی اسقاط گردد که این بخش کاملا مجزا از شهرداری است اما با توجه به وزن، نوع خودرو و ... ممکن است بدنه تاکسی را با قیمت های بین 3.5 تا 8 میلیون محاسبه نمایند که اسقاط خودروها قسمتی از هزینه نوسازی را کاهش می دهد.

وی با بیان این که در حال حاضر کارخانه، تاکسی های جدید را 67 میلیون تومان پیش فاکتور می نماید گفت: به نظر می رسد با کسر هزینه اسقاط تاکسی حدود 10 میلیون باید آورده راننده باشد، اما دقت داشته باشید که رانندگان تاکسی می بایست خودروی خود را به مدت 5 سال بیمه بدنه نمایند که این بیمه بدنه نیز حدود 4 میلیون تومان هزینه دارد.

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: موسسات اقتصادی نیز ، تاکسیرانی که بیش از 65 سن داشته باشند به دلیل احتمال افزایش فوت و بالا رفتن ریسک تسیهلات ، تسهیلات را بیمه عمر می نماید که این بیمه عمر نیز براساس یک فرمول معین است.

وی اضافه کرد: از زمان فراخوان تسهیلات قرض الحسنه 50 میلیونی نوسازی ناوگان تاکسیران، 5600 تاکسیران از این خدمات استفاده کردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 520

به "هزینه نوسازی تاکسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه نوسازی تاکسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید