نجات یک گونه گیاهی کمیاب از خطر انقراض

به گزارش ورزش من و تو، به نظر می رسد که بالاخره، زندگی در دره مرگ جوانه زد و گل کمیابی که فقط در دره مرگ می روید، از خطر انقراض رهایی یافت.

نجات یک گونه گیاهی کمیاب از خطر انقراض

علی رغم بدنامی پارک ملی دره مرگ (Death Valley) واقع در کویر (Mojave desert: موجاوه یا موخاوه) که در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است، در مورد خشک و خشن بودن آن سرزمین، ولی این دره در واقع تنها جایی است که می توانید گل وحشی خاصی را ببینید که تقریبا در معرض نابودی کامل قرار گرفته بود.

در نتیجه اجرای برنامه های حفاظتی پارک ملی دره مرگ، سرویس ماهی ها و حیات وحش ایالات متحده و اداره مدیریت زمین ها، دره یورکا (Eureka Valley) که در سال 1978 در فهرست منطقه ها در معرض خطر قرار گرفته بود، از خطر انقراض نجات پیدا کرد.

این گل کمیاب تنها در تپه های دور افتاده دره یورکا رشد می کند و نامگذاری این دره به عنوان منطقه حیات وحش از طریق قانون ارگانیک و قانون حیات وحش باعث شد که شرایط لازم برای رشد آن بدون دخالت انسانی مهیا شود. تپه های یورکا پیش از آن که در محدوده پارک ملی دره مرگ قرار بگیرند، مکان پر رفت و آمدی برای خودروهای آفرود بود که تاثیرات خطرناک بی سابقه ای روی جمعیت گیاهان منطقه داشت.

این گیاه شب-گل-ده دارای گلبرگ های سفیدی است که بعد از آن که به طور کامل رسید، به رنگ صورتی درمی آید و می تواند تا دو و نیم فوت رشد کند.

البته، مردم هنوز هم می توانند زمانی که برای بازدید از آن ها می فرایند، گل های زیبای آن را ببینند. این پارک تلاش زیادی انجام می دهد تا به بازدید کنندگان اطلاعاتی در مورد گیاهان دره مرگ و چگونگی لذت بردن از تماشای گل ها، بدون آسیب رساندن به آن ها بیاموزد؛ مانند چادر نزدن در فاصله خیلی کم به گیاهان و این که فقط در منطقه ها و جاده های از پیش مشخص شده رانندگی یا ماشین خود را پارک کنند.

علاوه بر فعالیت های حفاظتی که در مورد گل پامچال شب انجام می شود، اقدامات مشابهی از طریق پارک ملی دره مرگ در حال انجام است تا علف های دریایی دره یورکا را از فهرست در معرض خطر خارج کرده و به فهرست در معرض نابودی وارد کند.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1912

به "نجات یک گونه گیاهی کمیاب از خطر انقراض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات یک گونه گیاهی کمیاب از خطر انقراض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید