میزان بالای ویتامین D از افراد در مقابل کووید 19 محافظت می نماید

به گزارش ورزش من و تو، نتایج یک مطالعه جدید مشاهده ای نشان می دهد حتی میزان کافی ویتامین D با ریسک پائین تر ابتلا به کووید 19 در افراد سیاهپوست مرتبط است.

میزان بالای ویتامین D از افراد در مقابل کووید 19 محافظت می نماید

به گزارش خبرنگاران، تحقیقات قبلی، کمبود ویتامین D را با خطر بیشتر ابتلاء به کووید 19 و تجربه ابتلاء به نوع شدیدتر بیماری، به ویژه در میان افراد سیاه پوست و اسپانیایی تبار، مرتبط دانسته است.

ویتامین D نقش های مختلفی را در بدن ایفا می نماید نظیر تنظیم سطح کلسیم، حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها و حمایت از سیستم ایمنی بدن.

علاوه بر دریافت ویتامین D از منابع غذایی، بدن می تواند به وسیله قرار دریافت در معرض نور خورشید، در پوست این ویتامین را ایجاد کند.

با این حال، برای افراد با پوست تیره و کسانی که در معرض نور آفتاب نیستند سخت است که بتوانند سطح کافی ویتامین را به خصوص در ماه های زمستان حفظ نمایند.

شواهد جمع آوری شده نشان می دهد افرادی که دارای کمبود سطح ویتامین D هستند احتمال آزمایش کروناویروس شأن مثبت است. همچنین ممکن است به احتمال زیاد به نوع شدید بیماری مبتلا شوند.

این رابطه می تواند تا حدی شرح دهد که چرا پاندمی تأثیر نامتناسبی بر افراد سیاهپوست، اسپانیایی تبار و سایر جمعیت های غیرسیاهپوست دارد.

آزمایشات بالینی نشان داده است که مکمل های ویتامین D می توانند از افراد در برابر سایر عفونت های تنفسی ناشی از ویروس ها محافظت نمایند.

در این مطالعه، محققان دانشگاه شیکاگو به آنالیز گزارشات پزشکی 4638 نفر که 12 ماه قبل از ابتلاء به کووید 19 آزمایش ویتامین D داده بودند، پرداختند.

محققان کشف کردند که در میان شرکت نمایندگان سیاه پوست، در افراد دارای میزان ویتامین D بین 30 تا 39.9 نانوگرم در میلی لیتر (مقدار کافی ویتامین D) در مقایسه با افراد دارای حداقل میزان 40 نانوگرم در میلی لیتر، خطر مثبت بودن آزمایش کروناویروس 2.64 برابر بیشتر بود.

دکتر دیوید ملتزر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: نتایج جدید حاکی از آن است که داشتن ویتامین D بالاتر از حد کافی با کاهش خطر مثبت شدن آزمایش کروناویروس، حداقل در افراد سیاهپوست، همراه است.

محققان در پی کشف این موضوع هستند که آیا ویتامین D می تواند مداخله مناسبی در جهت کاهش ریسک بیماری کووید 19 بخصوص در افراد رنگین پوست داشته باشد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1539

به "میزان بالای ویتامین D از افراد در مقابل کووید 19 محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان بالای ویتامین D از افراد در مقابل کووید 19 محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید