مراسم تودیع و معارفه مدیر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری برگزار گردید ، صفارهرندی: پژوهشکده، نقطه اتصال حوزه هنری با فضای آکادمیک است

به گزارش ورزش من و تو، طی مراسمی دکتر سجاد صفارهرندی به عنوان مدیر نو پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری معرفی و از زحمات چند ساله وحید یامین پور قدردانی شد.

مراسم تودیع و معارفه مدیر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری برگزار گردید ، صفارهرندی: پژوهشکده، نقطه اتصال حوزه هنری با فضای آکادمیک است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، در مراسمی که صبح امروز 9 آبان ماه در حوزه هنری برگزار گردید، دکتر سجاد صفارهرندی به عنوان مدیر تازه پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری معرفی گردید. این مراسم با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی و جمعی از مدیران بخش های گوناگون حوزه هنری برگزار گردید.

رئیس حوزه هنری در این نشست گفت: وحید یامین پور عضوی از خانواده حوزه هنری است و رفتن ایشان از حوزه هنری تنها بر اساس تعینات اداری است. بعلاوه خیر مقدم و آرزوی موفقیت برای سجاد صفارهرندی در مسئولیت تازه داریم.

دادمان اضافه کرد: امید است تا همه حوزه هنری همچون پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، بستری باشد برای جوانه زدن و رشد کردن نهال هایی که هسته های معرفتی، فرهنگی و هنری را شکل دهد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داد: در روزگاری که فرصت ها و ظرفیت های به دست آمده در جمهوری اسلامی دچار ساختارزدگی شده است، وجود پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی در حوزه هنری که به دور از هرگونه ساختارزدگی به خوبی شکل گرفته و به کار خود ادامه می دهد، موجب دلگرمی است؛ چرا که پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی دارای جوشش از درون، هویت جمعی، سنت فکری و فرهنگی مختص به خود و استقلال هویتی دارد. در چنین شرایطی بهتر است تا یکی از افراد همین جمع مسئولیت ادامه مدیریت پژوهشکده را به عهده بگیرد که چنین هم شده است.

دادمان در انتها گفت: دکتر سجاد صفارهرندی واجد شرایط علمی و عملی و روشن بینی و روشنفکری انقلابی است که انشالله در کنار دیگر دوستان در پژوهشکده رویداد های خوبی را رقم بزنند.

* پژوهشکده نقطه اتصال حوزه هنری با فضای آکادمیک است

صفارهرندی مدیر تازه پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی نیز در این مراسم گفت: حضور یامین پور در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی جدای از همه دستاورد های ساختار و حقوقی و همه ثمرات ایشان برای پژوهشکده و بعلاوه شخصیت محبوب ایشان در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب، مایه فخر و زینت نه تنها برای پژوهشکده بلکه برای همه حوزه هنری بوده و هست. به همین علت عدم حضور ایشان به عنوان مدیر در پژوهشکده خسارتی برای حوزه هنری است و باید برای تدارک این خسارت کوشش کرد و البته روی کمک یامین پور برای ادامه کار پژوهشکده حساب می کنیم.

وی در انتها گفت: پژوهشکده نقطه اتصال حوزه هنری با فضای آکادمیک است. مسئله فرهنگ و هنر انقلاب در عین اینکه فرایند های جوشش خود را از متن جریان هنر دارد، اما اگر آن صورت بندی نظری خود را پیدا نکند و تعین نظری را جست و جو نکند و نیابد، آن چرخه مورد نظر ابتر می ماند.

صندلی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برقراری پیوند میان عرصه هنر انقلاب با قلمرو اندیشه، نظر و علوم انسانی است. بعلاوه راستای که پژوهشکده در این سال های طی نموده است در راستای همین اهداف بوده است. امید است این راستا به کمک دیگر دوستان ادامه داشته باشد.

* پژوهشکده هم اکنون در برترین شرایط ارتباطی با حوزه هنری است

وحید یامین پور نیز در سخنانی کوتاه گفت: سپردن سکان مدیریت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی به سجاد صفارهرندی برترین نوع بدرقه برای من است. چرا که خیالم از ادامه فعالیت های پژوهشکده در راستای که گام برداشته است با حضور صفارهرندی آسوده است.

پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی گنجینه ای است که در جان همه همکاران ما وجود داشت. هر آنچه تا به امروز در پژوهشکده اتفاق افتاده است به خاطر وجود دوستان نخبه انقلابی، دغدغه مند و به دور از ریا در آن بوده است. پژوهشکده دارای بعضی ویژگی های بهشتی است و امید است که این ویژگی ها را حفظ کند.

یامین پور در انتها با اشاره به اینکه ارتباطات پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی با حوزه هنری هم اکنون در برترین شرایط خود است، گفت: حوزه هنری دارای فضایی است که به اندوخته های معرفتی ما می افزاید و من قدردان و شکرگذار این موهبت هستم.

لازم به ذکر است، وحید یامین پور از سال 93 مدیریت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری را بر عهده داشت و هم اکنون به عنوان معاون وزیر ورزش و جوانان منصوب شده است. دکتر سجاد صفارهرندی هم که به تازگی مدیریت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی را بر عهده گرفته است، دارای دکترای جامعه شناسی فرهنگی است و پیش از این مدیرگروه مطالعات اجتماعی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1824

به "مراسم تودیع و معارفه مدیر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری برگزار گردید ، صفارهرندی: پژوهشکده، نقطه اتصال حوزه هنری با فضای آکادمیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تودیع و معارفه مدیر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری برگزار گردید ، صفارهرندی: پژوهشکده، نقطه اتصال حوزه هنری با فضای آکادمیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید