قیمت بلیت پرواز استانبول دو برابر شد

به گزارش ورزش من و تو، در پی اعمال محدودیت های جدید و چندباره ترکیه که پرواز ایرلاین های ایرانی به مقصد استانبول را به یک بار در روز کاهش داد، قیمت بلیت هواپیما از سوی ایرلاین های ایرانی و خارجی حدود دو برابر هفته های قبل شده است.

قیمت بلیت پرواز استانبول دو برابر شد

ایسنا: پس از تغییرات متعدد سیاست های ترکیه در راستای لغو و برقراری پروازهای مسافری در جهت تهران استانبول دوباره از شنبه هفته جاری یعنی 12 مهر ماه پروازهای ایرانی به مقصد استانبول از سوی مقامات ترک لغو و دوباره این پروازها برقرار و محدود به یک پرواز به از سوی ایران و یک پرواز از سوی ترک ها در این جهت شد.

تورج دهقانی زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره گفت: پس از لغو مجوز پرواز ایرلاین های داخلی از سوی مسئولان ترکیه ما نیز به آن ها اعلام کردیم در این صورت مجوز ترکیه را نیز برای پرواز ترکیش ایر لغو می کنیم و نهایتا آن ها به این نتیجه رسیدند که پروازهای تهران استانبول را مجدادا و به صورت محدود برقرار کنند.

وی اضافه کرد: در این راستا مقرر شد تا در هر روز یک پرواز از سوی ایرلاین های ایرانی و یک پرواز از سوی هواپیمایی ترکیه در این این جهت پروازی انجام شود که البته با همان پروتکل های توافق شده قبلی این اتفاق می افتد.

البته رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا قیمت بلیت هواپیما از سوی ایرلاین های داخلی و برای بازگرداندن مسافران از استانبول به تهران به بیش از 20 میلیون تومان رسیده است، گفت: گرچه نرخ پروازهای خارجی دامنه مشخصی ندارد اما این نرخ ها با برقراری دوباره پروازها شکسته می شود و این مسئله را به انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام می کنیم.

این درحالی است که هنوز این اتفاق نیافتاده است و نرخ بلیت ها بر اساس آنچه ایرلاین های داخلی و خارجی و آژانس های مسافرتی اعلام کرده اند از حدود 10 میلیون تومان تا بیش از 25 میلیون تومان افزایش یافته است. به گونه ای که قیمت بلیت پروازهای ایرانی در این جهت تا ده میلیون تومان فروخته می شود که پیش از این تا کمتر از پنج میلیون تومان کاهش یافته بود و بلیت ایرلاین های خارجی مانند قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین که به حدود شش میلیون تومان و در برخی روزها حتی کمتر از نرخ شرکت های ایرانی رسیده بود تا حدود 12 میلیون تومان تا بیش از 25 میلیون تومان افزایش یافته است.

گرچه برای پروازهای خارجی دامنه مشخصی تعریف نشده و به گفته مسئولان و مدیران دستگاه های متولی و بخش خصوصی عرضه و تقاضا نرخ را در پروازهای خارجی مشخص می کند اما نباید در شرایط کنونی هر شرکتی با هر قیمتی که دلش می خواهد مردم را جابجا کند و پایه و اساسی در این زمینه باید تعریف شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1197

به "قیمت بلیت پرواز استانبول دو برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت پرواز استانبول دو برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید