فواید این بازی از پیاده رو هم بیشتر است!

به گزارش ورزش من و تو، تحقیقات نو حاکی از آن است که اگر می خواهید در دوران سالمندی سالم بمانید گلف بازی کنید.

فواید این بازی از پیاده رو هم بیشتر است!

به نقل از مدیسن نت، نتایج یک مطالعه نشان داد زمانی که نوبت به بهبود چندین معیار کلیدی سلامت قلب است گلف بر پیاده روی ارجحیت دارد.

جولیا کتینن، نویسنده این مطالعه از دانشگاه فنلاند شرقی، گفت: نتایج این مطالعه به منظور تشویق افراد مسن به گذراندن زمان بیشتری در زمین گلف و بازی همراه با پیاده روی است. گلف یک راه عالی برای ورزش است، زیرا افراد را حتی بدون اینکه متوجه مسافتی که در طول بازی طی نموده اند شوند به حرکت تحریک می نماید.

برای این مطالعه، محققان اثرات سلامت قلب یک دور گلف 18 سوراخی را با حدود 6 کیلومتر پیاده روی در میان 25 گلف باز سالم 65 ساله یا بالاتر مقایسه کردند. محققان فشار خون، قند خون و کلسترول را مقدار گیری کردند. شرکت کنندگان بعلاوه از مانیتور قلب و دستگاه های تناسب اندام برای ردیابی مسافت، مدت، سرعت، قدم ها و کالری سوزانده شده استفاده می کردند.

این مطالعه نشان داد که هر دو نوع ورزش هوازی سلامت قلب را پس از یک جلسه بهبود بخشید، اما گلف جایزه برتر را به خود اختصاص داد.

گلف یک ورزش با شدت پایین تر از پیاده روی است، اما یک بازی گلف 18 سوراخی حدود چهار ساعت طول می کشد و بازیکنان ممکن است تا 10 کیلومتر در طول یک بازی راه بروند. در نتیجه، گلف بازان کالری بیشتری می سوزانند که تأثیر بیشتری بر سطح کلسترول و قند خون دارد.

کتینن گفت: بازی گلف به وسیله پیاده روی نوعی ورزش مناسب برای سلامتی است و می تواند برای افراد مسن سالم به عنوان وسیله ای برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و بهبود سلامت قلب برای کسانی که قبلاً از بیماری قلبی رنج می برند توصیه گردد.

با این حال، گلف برای همه قابل دسترس نیست، و پیاده روی نیز فواید سلامتی قدرتمندی دارند.

منبع: مهر

منبع: فرادید
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2160

به "فواید این بازی از پیاده رو هم بیشتر است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید این بازی از پیاده رو هم بیشتر است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید