علت افزایش ازن در هوای تهران طی روزهای اخیر چیست؟

به گزارش ورزش من و تو، تهران (پانا) - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان اینکه علت اصلی افزایش غلظت آلاینده ازن تردد وسایل نقلیه است، گفت، شدت دما نیز بر افزایش غلظت آلاینده ازن تاثیرگذار است.

علت افزایش ازن در هوای تهران طی روزهای اخیر چیست؟

مهدی میرزایی در نشست خبری مجازی سازمان حفاظت محیط زیست که امروز برگزار گشت ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق ازجمله تهران اظهار کرد: آلاینده ازن، آلاینده ثانویه ای است که علت اصلی افزایش غلظت آن، تردد وسایل نقلیه است.

وی ادامه داد: عموما این تصور وجود دارد که به دلیل محدودیت های کرونایی حجم ترددها کاهش پیدا کرده است پس آلودگی هوا نیز باید کمتر شود این درحالیست که بر اساس آمار شهرداری تهران حجم تردد خودروها کاهش پیدا نکرده است. از سویی دیگر به دلیل شیوع بیماری استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کمتر و استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر شده است.

میرزایی با بیان اینکه شدت دما نیز روی افزایش غلظت آلاینده ازن تاثیرگذار است، شرح داد: متاسفانه در کشور نوسازی ناوگان و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام نشده است و تازمانی که این اتفاق نیفتد ما شاهد افزایش غلظت آلاینده ازن و ناکس خواهیم بود.

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اضافه نمود: درحال حاضر حدود 60 درصد ناوگان اتوبوسانی فرسوده هستند و این ناوگان نیز تاثیر بیشتری نسبت به خودروهای شخصی روی آلودگی هوا دارند.

به گفته میرزایی درحال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال آن است که مطالعه و منشایابی دقیقی درباره آلاینده ازن انجام دهد و ارائه کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1640

به "علت افزایش ازن در هوای تهران طی روزهای اخیر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش ازن در هوای تهران طی روزهای اخیر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید