زیباترین پاتوق های کتاب کشور ژاپن، از هتل مانگا تا موزه فرهنگ

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از تایم اوت، کشور ژاپن به بهشت دوستداران کتاب مشهور شده است؛ چون در این کشور طراحی و ساخت کتابفروشی و کتابخانه های زیبا یکی از اولویت های دولت و مردم است و به نظر می رسد از زیباترین کتابفروشی و کتابخانه ها در این کشور موارد زیر باشند:

زیباترین پاتوق های کتاب کشور ژاپن، از هتل مانگا تا موزه فرهنگ

موزه فرهنگ کادوکاوا

یکی از بخش های اصلی ساختمان موزه استان سایتاما با عنوان موزه فرهنگ به ارائه و امانت کتاب ها و معرفی فرهنگ ژاپن بر اساس کتاب های مصور مانگا است. سایتاما یکی از استان های کشور ژاپن است و در ناحیه کانتو در جزیره هونشو واقع شده است. مرکزش شهر سایتاما است. استان سایتاما بخشی از ناحیه عظیم شهری اطراف توکیو پایتخت می باشد و گاه به عنوان حاشیه و حومه های توکیو محسوب می گردد.

جنگل کتاب بچه ها ناکانوشیما

این کتابخانه در یک مجموعه فرهنگی تفریحی بچه ها در شهر اوزاکا ساخته شده است که تمام سعی و کوشش آن این بوده است که مکانی ساخته گردد تا بچه ها بیشتر در آنجا بمانند. حتی قفسه های این کتابخانه طوری طراحی و ساخته شده است که به بچه ها آسیب نرسد و بتوانند در رفاه و امنیت کامل کتاب های خود را مطالعه نمایند.

کتابخانه اومیمرای

طراحی قفسه های کتاب و ساختمان این کتابخانه زیبا بر اساس رنگ های گرم و با الهام از میوه های تابستانی ساخته شده است. از بیرون ساختمان این کتابخانه شبیه یک تخم مرغ ساخته شده است؛ ولی از داخل، شبیه مکان های طبیعی ساخته شده و بازدیدنمایندگان معمولاً احساس می نمایند که در میان طبیعت قرار دارند.

کتابفروشی گینزا

در یک ساختمان تجاری و مرکز خرید شش طبقه با همین اسم در شهر توکیو کتابفروشی وجود دارد که بیش از 60هزار جلد کتاب به طور اختصاصی در حوزه هنر و عکاسی ارائه می نماید. در این کتابفروشی زیبا بیشتر کتاب های مربوط به زندگی و آثار هنرمندان نقاش و عکاسان مشهور دنیا را پیدا خواهید کرد.

کتابفروشی تی سایت

بسیاری از مردم ژاپن اعتقاد دارند این کتابفروشی در مرکز شهر توکیو زیباترین کتابفروشی دنیا است و هر دنیاگردی که از این شهر بازدید می نماید، حتماً باید از این مکان دیدن کند. در این کتابفروشی مجموعه کاملی از آثار نویسندگان زبان های انگلیسی و ژاپنی وجود دارد و علاوه بر آن دارای طبقه ای برای استراحت بازدیدنمایندگان است.

هتل هنر مانگا

این کتابفروشی به خاطر فعالیت شبانه روزی در شهر توکیو به هتل مانگا شهرت پیدا نموده است چون تنها کتاب های مصور مانگا ارائه می نماید و در هر ساعتی از شبانه روز می توانید در آن استراحت نموده و کتاب مطالعه کنید. در این کتابفروشی حتی مکان های جداگانه زنانه و مردانه برای استراحت و خواب در نظر گرفته شده است.

کتابخانه یوسوهارا

در شهر کوچی کنگو کوما طراح ژاپنی کتابخانه ای منحصر به فرد طراحی نموده است که از چوب های درختان این جزیره ساخته شده است که جلوه خاصی به آن بخشیده است. فضای کتابخانه با نورهای طبیعی روشن می گردد و منظره های اطراف همراه مطالعه کتاب هواداران زیادی در این کشور پیدا نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1627

به "زیباترین پاتوق های کتاب کشور ژاپن، از هتل مانگا تا موزه فرهنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین پاتوق های کتاب کشور ژاپن، از هتل مانگا تا موزه فرهنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید