رییسیان: تا انتها دولت روحانی فیلم نمی سازم

به گزارش ورزش من و تو، علیرضا رئیسیان کارگردان فیلم سینمایی مردی بدون سایه مطرح کرد که نسبت به شرایط فرهنگی کشور معترض است و در صورت عدم تغییر شرایط تا سرانجام دولت روحانی دیگر فیلم نخواهد ساخت.

رییسیان: تا انتها دولت روحانی فیلم نمی سازم

به گزارش گروه رسانه های ورزش من و تو، علیرضا رئیسیان کارگردان فیلم سینمایی مردی بدون سایه که این روزها در حال اکران است، در مصاحبه با مهر، درباره نحوه اکران این اثر گفت: من از میزان مخاطبان و رضایتمندی آن ها خیلی راضی هستم ولی از چیدمان اکران و این نوع گروه بندی اصلا راضی نیستم و به نظرم ایرادهای جدی دارد این نوع گروه بندی برای اولین بار توسط آقای داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی وقت صورت گرفت به این شکل که هفت سرگروه ایجاد شد در حالی که پیش از این 6 گروه نمایشی داشتیم .

این کارگردان در شرح بیشتر گفت: صاحبان خیلی از این سرگروه ها، خودشان دفتر پخش دارند و این باعث می گردد هم فیلم های خودشان را در این سرگروه ها اکران می نمایند از همین رو این فاجعه باعث شد ما ریزش مخاطب داشتیم مقصر اصلی این ماجرا هم آقای داروغه زاده است چون این گروه بندی را ایشان ایجاد کرد و شورای صنفی هم آن را ادامه داد .

سالن سینما سالن وزنه برداری نیست!

وی با بیان اینکه چیدمان اکران غلط است، اضافه نمود: در حال حاضر حجم زیادی از فیلم ها پشت خط اکران مانده اند و باید بعد از آبان وضعیت نامناسب سینما را دید از سوی دیگر در فصل تابستان شاهد فیلمسوزی بودیم که این کار علاوه بر خسارت به فیلمسازان، لطمه فرهنگی هم دارد. باید عنوان کنم بعضی سالن های سینما را با سالن های وزنه برداری اشتباه گرفته اند و مدام از رکورد فیلم هایشان می گویند این در حالی است که حداقل در وزنه برداری رکوردها واقعی است اما در سیما خیلی از رکوردها دروغین و قلابی است. در این میان آنچه که اهمیت دارد این است که فیلم های استاندارد و دارای مایه های اجتماعی به شدت در حال آسیب دیدن هستند و این حاصل دخالت ارشاد در چیدمان اکران است .

رییسیان بیان کرد: من از فروش مردی بدون سایه راضی هستم کدام فیلمی همزمان با ما اکران شد و وضعیت بهتری پیدا کرد؟ آقای سرتیپی به عنوان مدیر دفتر پخش این فیلم هم از فروش بسیار راضی هستند البته ما توقع باکس آفیس نداریم ولی به نظرم مردی بدون سایه به عنوان یک فیلم جدی تاثیرگذار فروش خوبی را تجربه نموده است ضمن اینکه این فیلم در شرایطی به نمایش درآمد که ما با مسایلی مانند آخر شهریور، ماه محرم، آغاز مدارس و دانشگاه ها و عدم تبلیغات مناسب رو به رو بودیم .

وی با اشاره به تبلیغات تلویزیونی این اثر بیان کرد: تلویزیون بسیار به ما کم لطفی کرد و داستان این کم لطفی ها همچنان ادامه دارد البته این اتفاق برای دیگر فیلم ها هم اتفاق افتاده است و نابرابری در تبلیغات تلویزیونی بیداد می نماید. با توجه به اینکه تلویزیون یک رسانه انحصاری است کاری که با شما به عنوان یک فیلمساز می نمایند واقعاً جای تعجب دارد برای مثال نوع چیدمان تیزرها، زمان بندی پخش و اعمال سلیقه در آن ها به وضوح دیده می گردد .

برای تفریح به اسپانیا نرفتیم!

کارگردان دوران عاشقی درباره فیلمبرداری بخش هایی از مردی بدون سایه در اسپانیا شرح داد: شخصیت اصلی این فیلم باید از نظر مکانی با همسرش فاصله طولانی می داشت وگرنه همسرش می توانست به سراغ او رود و حقیقت را از نزدیک کشف کند بنابراین این فاصله باید طوری می بود که نمی توانست به راحتی به او دسترسی داشته باشد از همین رو فیلمبرداری در اسپانیا دقیقا با موضوع فیلم مرتبط بود ما حتی برای این موضوع برنامه ریزی کردیم که در یک جشن کارناوال مانند در اسپانیا باشیم چون درام اصلی مردی بدون سایه در آنجا اتفاق می افتاد بنابراین برای تفریح به آنجا نرفتیم ضمن اینکه ما گروه حرفه ای و یک اسپانسر در آنجا داشتیم .

وی در خاتمه با اشاره به دیگر فعالیت هایش شرح داد: در حال حاضر نسبت به شرایط فعلی معترضم و اگر این شرایط همچنان وجود داشته باشد فکر نمی کنم تا خاتمه دولت روحانی فیلم بسازم؛ این یک نوع اعتراض است چراکه شرایط فرهنگی در این دولت، اصلا در حد و اندازه فرهنگ ایران نیست .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 476

به "رییسیان: تا انتها دولت روحانی فیلم نمی سازم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییسیان: تا انتها دولت روحانی فیلم نمی سازم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید