راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر-دوحه تا خاتمه آبان

به گزارش ورزش من و تو، مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: با اتمام تعمیرات ترمینال مسافری دوحه و مشخص تکلیف تخصیص سوخت یارانه ای به این خط کشتیرانی در آب های ایران، پیش بینی می گردد تا خاتمه آبان سال جاری خط کشتیرانی باری-مسافری بوشهر-دوحه راه اندازی گردد.

راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر-دوحه تا خاتمه آبان

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

خبرگزاری تسنیم: سیاوش ارجمندزاده درباره وضعیت افتتاح نخستین خط کشتیرانی بوشهر-دوحه، اظهار کرد: این خط کشتیرانی قرار است در طول هر هفته دو مرتبه سفر بین بوشهر و دوحه را تجربه کند و به صورت باری-مسافری فعالیت خواهد نمود و ظرفیت جابجایی حداکثر تعداد مسافر آن 1300 نفر است. علاوه بر این می تواند 700 دستگاه سواری یا 300 دستگاه سواری و حدود 50 کامیون را نیز به صورت ترکیبی جابجا کند و در زمینه صادرات کالاهای یخچالی برنامه هایی برای این کشتی تعریف شده است.

وی ادامه داد: در ارتباط با این خط کشتیرانی، مسئله سوخت بسیار مهم و اساسی است و پیگیر آن هستیم که بتوانیم سوخت یارانه ای را به آن اختصاص دهیم. در صورت تحقق این مهم با توجه به اینکه در زمینه مسافری اصلی ترین هزینه مربوط به سوخت است، بخشی از مسائل رفع خواهد شد.

وی با اشاره به این که به دنبال آن هستیم تا سفر دریایی در جهت یاد شده را به گونه ای تعریف کنیم که بخش مربوط به آب های ایران سوخت یارانه ای بگیرند، گفت: علاوه بر این به بخش دیگری که در خارج از آب های ایران قرار می گیرد سوخت بانکرینگ تعلق خواهد گرفت تا اینگونه بخشی از هزینه ها پوشش داده گردد.

ارجمندزاده در مورد قیمت بلیت مسافری خط کشتیرانی بوشهر-دوحه، مطرح کرد: قیمت بلیت تابعی از تعداد سفرهای هفتگی و تخصیص سوخت یارانه ای است و هنوز رقم دقیق آن تعیین نشده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 383

به "راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر-دوحه تا خاتمه آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر-دوحه تا خاتمه آبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید