داور جنجالی استقلال-سپاهان پنج هفته محروم شد

به گزارش ورزش من و تو، محمد حسین زاهدی فر در دیدار این هفته سپاهان مقابل استقلال در ورزشگاه نقش جهان، دو اشتباه بزرگ انجام داد که یکی از آن ها غیرقابل بخشش به نظر می رسید.

داور جنجالی استقلال-سپاهان پنج هفته محروم شد

به گزارش گروه ورزشی ورزش من و تو، هدایت الله ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که در برنامه سلام صبح بخیر حاضر شده بود، گفت: با قضاوتی که زاهدی فر در این مسابقه انجام داده و باتوجه به اشتباهاتش، باید محرومیت پنج هفته ای را تحمل کند.

رئیس کمیته داوران در توضیح محرومیت زاهدی فر می گوید: طبق آیین نامه های فیفا و AFC با تمام داوران که اشتباه تاثیرگذار در نتیجه مسابقه دارند برخورد می شود. محرومیت ایشان 5 هفته است. وقتی نمره داور از 10 نمره، زیر 7 و4 باشد این داور در رده های پایین تر قضاوت می کند آمادگی ذهنی وروحی را به دست بیاورد تا برشود.

ممبینی در پاسخ به اینکه کمک داور و کمک داور پشت خط هم محروم شدند، گفت: آنها هم چند هفته ای استراحت می کنند و در لیگ های پایین تر قضاوت می کنند. محرومیت کلمه خوبی نیست و من از استراحت استفاده می کنم. یک بازیکن هم اگر پنالتی را از دست بدهد محروم که نمی شود. شاید مربی او را در ارنج نگذارد یا تنبیهش می کند. داوران هم به استراحت می فرایند.

باشگاه استقلال مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به داوری زاهدی فر به فدراسیون اعلام کرده و تصمیم او در صحنه هند کی روش را نه یک اشتباه که یک تخلف دانسته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 596

به "داور جنجالی استقلال-سپاهان پنج هفته محروم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داور جنجالی استقلال-سپاهان پنج هفته محروم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید