تور ارزان چین: دانشمندان در چین جنگل سرسبزی را کشف نموده اند که در یک فروچاله به عمق 200 متر رشد نموده

به گزارش ورزش من و تو، تصور کنید در یک حفره عمیق 200 متری بزرگ پایین بروید و جنگلی پر از درختچه ها تا شانه هایتان پیدا کنید.

تور ارزان چین: دانشمندان در چین جنگل سرسبزی را کشف نموده اند که در یک فروچاله به عمق 200 متر رشد نموده

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

چیز فانتزی واری به نظر می رسد، اما این کشف تازه گروهی از غارشناس های چینی بوده است. در طی یک سفر هیجان انگیز در منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ در جنوب چین، این گروه یک فروچاله بزرگ با ورودی های متعدد را کاوش کردند و به این یافته جالب رسیدند.

این تیم از موسسه زمین شناسی کارست سازمان زمین شناسی چین گفته که این گودال300 متر عرض دارد.

این تنها یکی از 30 فروچاله غول پیکر کشف شده در این شهر است.درخت های متعدد قدیمی در این فروچاله شاخه هایشان به سمت نور در ورودی غار رشد نموده بود.

چرا این فروچاله های غول پیکر ایجاد می شوند و چرا شهر لی چین مملو از آن ها است؟ برای یافتن پاسخ، باید درباره توپوگرافی منطقه بیشتر بدانیم.

کارست پدیده خوردگی و انحلال توده سنگ های کربناته از قبیل آهک، سنگ گچ و دولومیت است. این پدیده در سایر سنگ های انحلال پذیر مانند سنگ های سولفاته و کلروره نیز اتفاق می افتد. کارست در سنگ های آواری هم دیده می شود. برای مثال ماسه سنگ ها و کنگلومراهای دارای سیمان کربناته یا سولفاته تحت تأثیر انحلال کارستی خواهند شد.

کارست پدیده ای در پوسته زمین است که آثار آن به صورت اشکال مختلف از قبیل حفره ها و غارها، در سطح و در زیر سطح وجود دارد. دلیل ایجاد آن به وجود شکستگی ها و قابلیت انحلال توده سنگ مربوط می شود که در نتیجه آن یک سیستم آب زیرزمینی می تواند شکل بگیرد؛ بنابراین شکل گیری یک سیمای کارستی در گرو وجود دو عامل است:

توده سنگ قابلیت انحلال داشته باشد

زمینه تشکیل یک سیستم جریان آب زیرزمینی فراهم شود.

تقریباً 27٪ پوسته زمین از کارست تشکیل شده است. (ویکی پدیا)

در جنوب چین، شرایط برای ایجاد برای فروچاله های غول پیکر وجود دارد. در واقع، زمین کارست گوانگشی یکی از دلایل اصلی ثبت آن به همراه چندین استان دیگر در لیست میراث جهانی یونسکو است. در خصوص این فروچاله خاص، دانشمندان امیدوارند که حتی بعضی از گونه های گیاهی ناشناخته را در جنگل پیدا نمایند.

در زبان ماندارین، به فروچاله ها tiankeng می گویند که به گودال بهشتی ترجمه می شود و دراین مورد این جنگل بی نظیر، با مفهوم این واژه کاملا هماهنگ و منطبق است.

منبع: یک پزشک
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2033

به "تور ارزان چین: دانشمندان در چین جنگل سرسبزی را کشف نموده اند که در یک فروچاله به عمق 200 متر رشد نموده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: دانشمندان در چین جنگل سرسبزی را کشف نموده اند که در یک فروچاله به عمق 200 متر رشد نموده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید