دادگاه اروپا: پناهندگان باید یاری های دولتی برابر دریافت نمایند

به گزارش ورزش من و تو، دادگاه اروپا از حقوق پناهندگان حمایت کرد و بنا بر رأی این دادگاه، پناهندگان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از میزان برابر یاری های اجتماعی به نسبت شهروندان عادی بهره مند شوند.

دادگاه اروپا: پناهندگان باید یاری های دولتی برابر دریافت نمایند

به گزارش ورزش من و تو، این قانون در همه کشورهای عضو باید اجرا گردد و پناهجویانی که در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با درخواست پناهندگی آن ها موافقت شده است، نباید کم تر از شهروندان عادی این کشورها یاری های اجتماعی دریافت نمایند.

دادگاه اروپا در رأی خود تاکید نموده که صرف نظر از این که این پناهنده دارای اقامت محدود و یا دائم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، یاری های اجتماعی برابر دریافت خواهد نمود.

دلیل اتخاذ رأی دادگاه اتحادیه اروپا در باره این موضوع، شکایت یک پناهنده افغان از قوانین دولت اتریش بود. این پناهنده افغان در اتریش زندگی می نماید و با خواست پناهندگی او و خانواده اش در این کشور در سال 2016 موافقت شده بود و آن ها اقامت سه ساله اتریش را دریافت نموده بودند.

میزان یاری های اجتماعی که این پناهنده افغان از دولت اتریش دریافت می کرد، به دلیل اقامت موقت سه ساله اش کم تر از میزانی بود که سایر پناهجویان دریافت می نمایند. در اتریش پناهجویان با حق اقامت دائم از میزان برابر یاری های دولتی مانند شهروندان عادی بهره مند می شوند.

به گزارش دویچه وله، در دادگاه اروپا این پرسش مطرح شده بود که آیا عدم برابری دریافت یاری های مالی با قوانین به رسمیت شناخته شدن پناهندگی اروپا مطابقت دارد یا نه. این موضوع مربوط به قوانین تصویب شده در اتحادیه اروپا در باره حفظ حقوق پناهندگان در سال 2011 است.

قضات دادگاه اروپا با رأی جدید خود حدود و ثغور این قانون را روشن تر کردند. بنا بر این قانون، پناهجویانی که حق پناهندگی آن ها در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، گذشته از مدت اجازه اقامت در این کشورها از همان میزان یاری های مالی دولتی استفاده خواهند کرد که شهروندان عادی استفاده می نمایند.

پناهجویانی که تنها به دلیل وضعیت مخاطره آمیز زندگی خود (خطر مرگ و یا شکنجه در صورت بازگشت به کشور) و یا شرایط خطرناک کشورشان (برای نمونه بروز جنگ و درگیری های شدید در محل زندگی) اقامت موقت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دریافت نموده اند اما به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته نشده اند، یاری های مالی کم تری دریافت می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 103

به "دادگاه اروپا: پناهندگان باید یاری های دولتی برابر دریافت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه اروپا: پناهندگان باید یاری های دولتی برابر دریافت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید