حمله شدیداللحن اردوغان به عربستان سعودی؛ در آیینه خودت را نگاه کن

به گزارش ورزش من و تو، رئیس جمهور ترکیه با حمله شدید اللحن علیه عربستان، گفت که ریاض به جای انتقاد از ترکیه، بببیند که یمن را به چه روزی انداخته است.

حمله شدیداللحن اردوغان به عربستان سعودی؛ در آیینه خودت را نگاه کن

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (پنجشنبه) در سخنانی در مقر حزب عدالت و توسعه به عملیات نظامی در شمال سوریه پرداخت و مدعی شد که ترکیه مصمم به مبارزه با تروریسم است.

به نوشته آناتولی، او گفت: ترکیه برای از بین بردن تهدیدات اقدام کرده است؛ بسیاری از تهدیدات داخلی و خارجی ترکیه را در بر گرفته است؛ از تلاش برای کودتا تا حملاتی که از خارج مرزها صورت می گیرد.

اردوغان بدون اشاره به طرف خاصی، اضافه نمود: آنها اقدام به ایجاد داعش در نزدیکی مرز ترکیه کردند و سپس گروهک های YPG را ایجاد کردند... آنها به تروریست ها سلاح و تجهیزات دادند و گمان می کردند که ترکیه برای مبارزه با تروریسم به سخن دیگران گوش می دهد.

او با انتقاد صریح از کشورهایی که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرده اند، دولت عربستان سعودی را به باد انتقاد گرفت و گفت: عربستان سعودی به جای انتقاد از ترکیه خود را در آیینه ببیند؛ چه کسی یمن را به این روز انداخته و هزاران نفر را در این کشور کشته است؟

اردوغان به دولت مصر نیز اشاره کرده و گفت که رئیس جمهور مصر به هیچ وجه حق سخن گفتن در این باره را ندارد؛ چرا که به گفته اردوغان او دموکراسی را در کشورش کشته است.

او با بیان اینکه کشورهای اروپایی عامل صدور داعش به ترکیه بودند؛ اضافه نمود: اگر اتحادیه اروپا همچنان عملیات نظامی ما را استعمارگرانه بداند؛ اقدام ما چندان سخت نیست و ما راستا ورود 3.6 میلیون پناهنده به کشورهای اروپایی را باز می کنیم.

اردوغان گفت که ترکیه در حال مبارزه با تروریسم هایی است که یکی از اعضای ناتو را هدف قرار داده اند و اعضای ناتو نباید در قبال حملات این تروریست ها سکوت کنند. او مدعی شد که از زمان آغاز عملیات چشمه صلح ارتش ترکیه 109 تن از نیروهای کرد را کشته است.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه از تمام کشورها و احزاب داخلی ترکیه که از عملیات نظامی این کشور حمایت کرده اند؛ تشکر کرد و گفت که هدف ترکیه ایجاد منطقه امن در شمال سوریه است.

اردوغان همچنین مدعی شد که ارتش ترکیه اجازه تغییر بافت جمعیتی در منطقه را نخواهد داد و دولت آنکارا از تمامی کسانی که خواستار بازگشت به منطقه خود هستند از جمله چهار میلیون پناهنده سوری، حمایت می کند.

او تأکید کرد که به ارتش ترکیه اجازه آزار و اذیت کسی را در سوریه نخواهد داد اما هر کسی علیه ترکیه دست به سلاح ببرد، هدف قرار خواهد گرفت. اردوغان گفت که ترکیه نمی خواهد داعش برای بار دیگر در سوریه قدرت یابد، بلکه از اروپا می خواهد از ترکیه برای شکستشان حمایت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 464

به "حمله شدیداللحن اردوغان به عربستان سعودی؛ در آیینه خودت را نگاه کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله شدیداللحن اردوغان به عربستان سعودی؛ در آیینه خودت را نگاه کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید