جزئیات حضور استارت آپ های ایرانی در رقابت سوپرنوای جیتکس

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران، طی روزهای گذشته بعضی رسانه ها با انتشار گزارش هایی در خصوص شرکت نمایندگان ایران در نمایشگاه جیتکس، نسبت به توانایی های استارت آپ های شرکت کننده و رقابت سالم این کسب و کارهای نوپا با شرکت های دیگر شرکت کننده در این رقابت، تردیدهایی وارد کردند.

جزئیات حضور استارت آپ های ایرانی در رقابت سوپرنوای جیتکس

در این زمینه سلمان مرادی کارشناس توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی نحوه حضور استارت آپ های ایرانی به نیمه نهایی و فینال رقابت سوپرنوای نمایشگاه جیتکس را تشریح کرد.

وی گفت: کسب و کارهای نوپای ایرانی با شرکت در یک رقابت سخت با دیگر همتایان شان از بقیه دنیا به مرحله نیمه نهایی رقابت سوپرنوا در جیتکس فیوچر استارز رسیدند و حتی بر اساس لیستی که به زودی در وب سایت جیتکس منتشر می گردد، ایران یک نماینده در میان فینالیست های رقابت دارد.

مرادی شرح داد: 20 شرکت ایرانی حاضر در جیتکس تمامی اقلام لازم برای شرکت در رقابت سوپرنوا را از قبل آماده نموده بودند و 7 شرکت ایرانی که به مرحله نیمه نهایی راه یافته اند، از میان بیش از 700 شرکت کننده در این مسابقه انتخاب شده بودند. قطعاً معیارهایی معین برای انتخاب 39 استارت آپ در نیمه نهایی مسابقه از میان 700 شرکت کننده وجود دارد که 7 شرکت ایرانی این معیارها را داشته اند.

وی توضیح داد: شرکت های ایرانی، همگی پیش از حضور در جیتکس، به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی در دوره های توانمند سازی برای ارائه محصول، گفتگوهای تجاری، جذب سرمایه گذار و آشنایی با ساز و کار نمایشگاه شرکت نموده بودند و با آمادگی کامل در این نمایشگاه حاضر شدند. قطعاً انتخاب شدن 7 شرکت ایرانی در نیمه نهایی رقابت مذکور از میان بیش از 700 شرکت کننده نشان دهنده توانایی شرکت های ایرانی است.

مرادی در خصوص ادعای بعضی اخبار منتشر شده مبنی بر نقش تحریم ها در عدم انتخاب شرکت های ایرانی برای فینال مسابقات گفت: معیارهای هیأت داوران این رقابت، قطعاً باید از خود داوران سوال گردد و اینکه آیا تحریم در نحوه تصمیم گیری یا اعلام نتایج تأثیر داشته است یا نه، باید از برگزارکنندگان نمایشگاه و هیأت داوران این دوره رقابت سوپرنوا سوال گردد.

وی گفت: بر خلاف لیست منتشر شده اولیه در وب سایت جیتکس، از میان استارت آپ های ایرانی شرکت کننده در رویداد سوپرنوا جیتکس، یک شرکت به مرحله فینال رسیده است و برگزار کنندگان وعده داده اند که لیست منتشر شده روی وب سایت جیتکس را هم مطابق با این واقعیت تغییر دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1813

به "جزئیات حضور استارت آپ های ایرانی در رقابت سوپرنوای جیتکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حضور استارت آپ های ایرانی در رقابت سوپرنوای جیتکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید