توییتر چطور جلوی خودکشی کاربران را می گیرد؟

به گزارش ورزش من و تو، دیجیاتو نوشت: در پی گزارش رویترز مبنی بر غیرفعال شدن موقت قابلیت ThereIsHelp در توییتر، این شرکت ظاهراً دوباره این امکان را به پلتفرم خود برگردانده است.

توییتر چطور جلوی خودکشی کاربران را می گیرد؟

قابلیتی موسوم به ThereIsHelp# دوباره در توییتر فعال شده است. با این قابلیت اگر کاربر در پی محتوای خاصی بگردد، توییتر پیغام هایی مبنی بر جلوگیری از خودکشی را نشان می دهد و بعلاوه کاربر را به سمت چند خط تلفن مخصوص و دیگر منابع مفید راهنمایی می نماید. رویترز چند روز پیش مدعی شده بود که توییتر این ویژگی را از پلتفرم خود حذف نموده، اما ایلان ماسک این خبر را تکذیب نموده است.

زمانی که رویترز گزارش خود را منتشر کرد، الا اروین، رئیس واحد اعتماد و ایمنی توییتر با تأیید این موضوع یادآور شد که حذف این ویژگی موقتی است، اما یک روز بعد، ایلان ماسک حذف این قابلیت را تکذیب کرد. او در توییتی نوشت: پیغام مربوطه هنوز در دسترس است. این خبر کذب است. ماسک بعلاوه مدعی شد که خود توییتر از خودکشی جلوگیری نمی نماید.

اروین گفته بود که توییتر می خواهد رویکرد گوگل را در مسئله خودکشی در پیش بگیرد. با وجود این که غیرفعال سازی پیغام ThereIsHelp# موقتی بوده است، فعالان ایمنی آنلاین زبان به انتقاد از این شبکه اجتماعی گشوده اند.

صدای منتقدان توییتر دوباره بلند شد

ارلیانی عبدالرحمان، عضو سابق شورای اعتماد و ایمنی توییتر که حالا منحل شده است، به رویترز گفته بود که به نظرش این اتفاق بی میزان نگران کننده و خطرناک است. او مدعی بود که بسیاری از شرکت ها در زمان تغییر این سیستم ها، کار خود را به صورت موازی پیش می برند تا قابلیت های موجود از دسترس خارج نشوند.

توییتر در یکی از پست های وبلاگ خود درباره قابلیت ThereIsHelp# اعلام نموده است که نسبت به مسئولیت خود برای فراهم سازی بستر دسترسی و ارائه پشتیبانی به کاربران مطلع است. این ویژگی همزمان با خرید توییتر به وسیله ایلان ماسک تغییراتی پیدا کرد تا اطلاعات مربوط به فجایع طبیعی در اندونزی و مالزی را هم نشان دهد.

مالک توییتر هنوز به درخواست ها برای اظهارنظر پیرامون گفته های مدیر واحد اعتماد و ایمنی واکنشی نشان نداده است. واحد روابط عمومی این شرکت هم از زمان ورود ماسک تعطیل شده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 دی 1401 بروزرسانی: 12 دی 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2137

به "توییتر چطور جلوی خودکشی کاربران را می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر چطور جلوی خودکشی کاربران را می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید