تاکید یمنی ها بر ادامه عملیات بازدارندگی در سایه تجاوزات ائتلاف عربی

به گزارش ورزش من و تو، عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید نمود، عملیات بازدارندگی یمن برای رویارویی با ائتلاف عربی با توجه به نادیده گرفته شدن همه ابتکارات از سوی متجاوزان ادامه خواهد یافت.

تاکید یمنی ها بر ادامه عملیات بازدارندگی در سایه تجاوزات ائتلاف عربی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن ضمن تاکید بر جدی بودن مردم یمن در راستای صلح توضیح داد: عملیات بازدارندگی یمن برای رویارویی با ائتلاف عربی با توجه به نادیده گرفته شدن همه ابتکارات ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: انصارالله تاکنون چندین طرح را به برای خاتمه جنگ پیشنهاد داد که آخرین آن ابتکار مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی بود.

به گزارش وبگاه خبری المسیره، الحوثی گفت: تأخیر در آغاز یک روند سیاسی در راستای ابتکارات ارائه شده باعث می گردد که کشورهای متجاوز برداشت اشتباهی از آن داشته باشند. گویی نتیجه یک وضعیت ضعیف بوده است .

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن دو هفته پیش از طرح توقف مشروط حملات پهپادی و موشکی به عربستان اطلاع داد و پاسخ مثبت ائتلاف سعودی به آن را خواهان شد، اما ائتلاف عربی در این مدت به بمباران یمن و همچنین حملات زمینی مزدورانش ادامه داد.

الحوثی روز چهارشنبه در دیدار با مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن ضمن درخواست از وی برای در نظر دریافت تغییر و تحولات اتفاق افتاده در معادلات میدانی گفت: مسئله یمن به دلیل اوضاع انسانی بحرانی آن در مرکز توجه و نگرانی های بین المللی قرار گرفته است و معادلات و تحولات جدید ضرورت دستیابی به صلح را نزد کشورهای عضو ائتلاف بیشتر نموده است.

الحوثی درخواست های کشورهای ائتلاف برای آتش بس در سایه ادامه تنش های نظامی و بمباران های چندین استان یمن و ادامه پیشروی ها در جبهه های متعدد را تقبیح کرد .

الحوثی از فرستاده سازمان ملل خواست برای رسیدگی به اوضاع انسانی در الدریهمی و دیگر مناطق همکاری نموده و در آزادی اسرای ارتش و کمیته های مردمی و بازداشتی ها مشارکت داشته باشد. بخصوص که نیروهای کشورهای متجاوز و مزدوران آنها تخلفات بزرگی را علیه اسرا و بازداشتی های نزد خود مرتکب می شوند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 436

به "تاکید یمنی ها بر ادامه عملیات بازدارندگی در سایه تجاوزات ائتلاف عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید یمنی ها بر ادامه عملیات بازدارندگی در سایه تجاوزات ائتلاف عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید