برگزاری پلکانی امتحانات دانشگاه های علوم پزشکی ، دانشجویان بدون شهریه در دانشگاه شهر خود مهمان شوند

به گزارش ورزش من و تو، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به آمار دانشجویان علوم پزشکی که به کرونا مبتلا شده اند، درباره برگزاری امتحانات آنها به صورت پلکانی شرح داد.

برگزاری پلکانی امتحانات دانشگاه های علوم پزشکی ، دانشجویان بدون شهریه در دانشگاه شهر خود مهمان شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی و خوابگاه های این مجموعه ها شرح داد: با تدابیر صورت گرفته تا به امروز دانشگاه هایی که اقدام به بازگشایی نموده اند شرایط مطلوبی داشته اند هر چند به دلیل اینکه دانشجویان علوم پزشکی باید دروس عملی را در بیمارستان ها و دانشگاه ها بگذرانند لازم بود در این اماکن حضور یابند و ما نمی توانستیم به برگزاری کلاس ها به صورت تئوری، اکتفا کنیم.

وی با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی دانشگاه ها از امروز شرح داد: ما طی روزهای گذشته به صورت ویدئو کنفرانس شرایط بازگشایی را به رؤسای دانشگاه ها اعلام کردیم و تصمیم گرفته شد که بازگشایی خوابگاه ها و دانشگاه ها با توجه به شرایط هر منطقه و به صورت پلکانی صورت گیرد و هر دانشجویی که تمایل داشت ادامه تحصیل را در شهر خود به صورت مهمان بگذارند بدون پرداخت شهریه بتواند این کار را انجام دهد.

لاری ادامه داد: اولویت حضور در دانشگاه ها با دانشجویانی است که ترم آخر خود را می گذرانند لذا تصمیم گرفتیم تا در خوابگاه ها حداکثر دو نفر در هر اتاق اسکان پیدا نمایند و تمهیدات لازم در این زمینه نیز صورت گرفته است و دانشگاه هایی که شرایط مناسب بازگشایی را نداشته اند همچنان تعطیل بوده و بازگشایی ها با تعویق انجام خواهد شد. به طور مثال دانشگاه های کرمانشاه و اهواز شرایط پذیرش دانشجو را نداشته اند و مقرر شد تا پس از فراهم شدن شرایط بازگشایی آنها صورت گیرد.

وی توضیح داد: پرسشنامه تست سلامت جسمانی در اختیار تمامی دانشجویان قرار خواهد گرفت و همچنین دانشگاه ها موظف هستند با استفاده از دستگاه تب سنج شرایط سلامت دانشجویان را کنترل کند. در خوابگاه هایی دانشجویی نیز مواد ضد عفونی نماینده و ماسک به صورت پک بهداشتی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و در این زمینه کمبودی وجود ندارد.

وی گفت: برگزاری امتحانات دانشجویان علوم پزشکی به صورت پلکانی خواهد بود. به این صورت که یکسری دانشجویان با حضور در دانشگاه امتحانات خود را ارائه می دهند و پس از اتمام کار آنها نوبت بعدی دانشجویان برای ارائه امتحان در دانشگاه حاضر خواهند شد که این موضوع باعث می گردد ما از 50 درصد ظرفیت دانشگاه و خوابگاه ها استفاده کنیم.

لاری اضافه نمود: به خوابگاه ها توصیه نموده ایم که اماکن عمومی خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل نمایند و هیچ خوابگاهی حق بازگشایی سالن های ورزشی، سالن مطالعه و نمازخانه را ندارد و سلف سرویس خوابگاه ها نیز تعطیل است.

وی با بیان اینکه دانشجویان می توانند هر گونه تخلف خوابگاه ها را به معاونت فرهنگی دانشگاه اطلاع دهند، اضافه نمود: آنالیز های ما نشان می دهد که طی هفته های گذشته بیشترین آمار تست مثبت کرونا مربوط به دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه کرمان بوده است که از بین 80 تست صورت گرفته 17 نفر نتیجه تست شان مثبت بوده که همین موضوع باعث شد انجام تست برای همه دانشجویان صورت گیرد و خوشبختانه در بعضی از شهرها این رقم صفر بوده و به طور کلی میزان دانشجویان کرونا مثبت به زیر 10 درصد می رسد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سرانجام گفت: ما به دلیل اینکه وظیفه تربیت دانشجویان علوم پزشکی و پزشکان را بر عهده داریم باید اقدام به برگزاری کلاس ها می کردیم تا بتوانیم دانشجویان را فارغ التحصیل کنیم لذا توصیه می کنیم دانشجویانی که در خوابگاه ها حضور دارند به رعایت نکات بهداشتی بیش از پیش توجه داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1008

به "برگزاری پلکانی امتحانات دانشگاه های علوم پزشکی ، دانشجویان بدون شهریه در دانشگاه شهر خود مهمان شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری پلکانی امتحانات دانشگاه های علوم پزشکی ، دانشجویان بدون شهریه در دانشگاه شهر خود مهمان شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید