برگزاری دومین دوره آشنایی با حقوق معلولان در روند سیستم دادرسی

پودمان آموزشی آشنایی با حقوق افراد دارای معلولیت در سیستم دادرسی به همت مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه و با مشارکت اداره کل حقوقی امور بین الملل قوه قضاییه و سازمان بهزیستی کل کشور در حال برگزاری است

برگزاری دومین دوره آشنایی با حقوق معلولان در روند سیستم دادرسی

به گزارش ، شرکت کنندگان این پودمان جمعی از قضات دادگستری کل استان تهران و سایر استان ها هستند که در این پودمان حضور دارند.

سرفصل های آموزشی این دوره عبارتند از:

آنالیز مواد کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت، آنالیز چند نمونه عملی و نمایش فیلم، طرح چند نمونه پرونده های قضائی معلولان، آنالیز رویه های عملی در سیستم قضائی، تحلیل رویه قضائی، تعامل روانشناختی با PTSD و طرح چند نمونه پرونده، درجات حجر و جنون از منظر روانپزشکی، تعامل روانشناختی با معلولان ذهنی، روحی و حسی، شبیه سازی جلسه دادگاه برای رسیدگی به جرم یک فرد فاقد قدرت شنوایی، تعامل روانشناختی با افراد مبتلا به اختلالات طیف اتیسم و تعامل روانشناختی با معلولان جسمی و حرکتی.

شایان ذکر است در این پودمان آموزشی با آنالیز چند نمونه عملی و نمایش فیلم و طرح چند نمونه پرونده به طرح سوالات، گفتگوی جمعی شرکت کنندگان و طرح نقطه نظرات تخصصی قضات و ارائه ابتکارات پرداخته می گردد.

این پودمان زیر نظر اساتیدی، چون دکتر اسلامی، معینی، طهماسبی، علیپور، کاظمی، نصر، براتی، فرهنگ دوست، نفریه و جناب آقای واقفی تشکیل می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 17 مهر 1398 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 334

به "برگزاری دومین دوره آشنایی با حقوق معلولان در روند سیستم دادرسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دومین دوره آشنایی با حقوق معلولان در روند سیستم دادرسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید