انتشار کتابی از میخائیل نعیمه در ایران

به گزارش ورزش من و تو، کتاب تاکستانی در رهگذر نوشته میخائیل نعیمه با ترجمه صالح بوعذار منتشر شد.

انتشار کتابی از میخائیل نعیمه در ایران

به گزارش ورزش من و تو، این کتاب که شامل گزین گویه های فلسفی و عرفانی این شاعر و متفکر لبنانی است، در 127 صفحه و با قیمت 20 هزار تومان به تازگی در نشر سیب سرخ منتشر شده است.

صالح بوعذار - مترجم این کتاب - درباره این اثر و نویسنده آن اظهار کرد: میخائیل نعیمه از ادیبان عظیم لبنان و عضو الرابطه القلمیه و از منتقدان و اندیشمندان ادبیات معاصر عربی به شمار می رود. او یکی از جریان سازترین ادیبان لبنان و از پیشگامان مکتب رمانتیسم ادبیات عرب است که با چهره هایی چون خلیل مُطران، عقّاد، ابو شادی، نعیمه، ایلیا ابوماضی، نازک الملائکه و نزار قبّانی و... شناخته می گردد.

او ادامه داد: میخائیل نعیمه در کنار جبران خلیل جبران و امین الریحانی از جمله ادیبانی بود که تأثیر فراوانی بر زبان عربی و جریان فکری دنیا عرب گذشت. او هستی را با دیدی صوفیانه می نگرد و دنیا را رنگی عرفانی می زند و عرفان را دارای نگاهی هنری و زیبایی شناختی نسبت به الهیات و دین می داند.

بوعذار درباره کتاب تازه منتشرشده نیز بیان نمود: ساختار کتاب تاکستانی در رهگذر بر اساس گزین گفته های گوناگون نعیمه است و از لحاظ مضمون ظاهراً یکپارچه نیست؛ به طوری که گاه چندین گزین-گفته به طور متوالی با یک مضمون می آیند و گاه مضامین گوناگونی پی درپی آمده اند اما در حقیقت، تاکستانی در رهگذر نظم پریشانی است که می خواهد ابتدا الگوهای ذهنی کلیشه شده مخاطبان را درهم ریزد و طرحی نو دراندازد. سپس مخاطبان را با مضامین و بارقه های صوفیانه و حکمت آمیز خویش همراه سازد. به همین دلیل است که ما در این کتاب هیچ عنوان بندی یا فصل بندی خاصی نمی بینیم و مخاطبان مستقیماً به ساحت مضامین و مفاهیم کتاب پرتاب می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1102

به "انتشار کتابی از میخائیل نعیمه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کتابی از میخائیل نعیمه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید