آخرین شرایط جاده ها با اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی ، جریمه 500 هزار تومانی تعدادی از رانندگان

به گزارش ورزش من و تو، رئیس عملیات ویژه پلیس راه گفت: در راستای اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی، تعداد کمی از رانندگانی که اصرار و پافشاری بی مورد بر ادامه راستا داشتند جریمه 500 هزار تومانی شده و برگشت داده شدند.

آخرین شرایط جاده ها با اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی ، جریمه 500 هزار تومانی تعدادی از رانندگان

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ بهروز خانپور، رئیس عملیات ویژه پلیس راه که در محدوده آبعلی حضور دارد در گفتگو با فارس در خصوص آخرین شرایط جاده ها با توجه به اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی گفت: با ابلاغ ستاد مدیریت بیماری کرونا مبنی بر ایجاد محدودیت و ممنوعیت تردد در جاده ها، ماموران پلیس راه از ساعت 12 روز 12 آبان در ورودی و خروجی 25 استان کشور مستقر شده و نسبت به اجرای این مصوبه تا ساعت 24 روز شانزدهم اقدام خواهند کرد.

رئیس عملیات ویژه پلیس راه با بیان اینکه در روز اول اجرای این طرح اندکی با تراکم و تجمع خودروها در ورودی و خروجی شهرها روبرو بودیم گفت: خیلی از هموطنان در روز اول اجرای طرح اعلام می کردند که از موضوع ممنوعیت تردد اطلاع نداشته اند؛ اما خوشبختانه به مرور شاهد کاهش تردد خودروها در محورهای مواصلاتی بودیم؛ به طوری که در حال حاضر در بیشتر محورهای مواصلاتی کشور ترددی عادی و بسیار روان را شاهد هستیم.

سرهنگ خانپور مبنی بر چگونگی رفتار رانندگان خودروی سواری با ماموران پلیس در خصوص اعمال محدودیت گفت: افراد در طرح فاصله گذاری اجتماعی که در ایام نوروز اجرا شد می توانستند با بیمه نامه، کارت ملی و سند خانه اجازه تردد بگیرند این بار ملاک عبور فقط شماره پلاک خودرو است؛ بنابراین با سخت گیری به وجود آمده تعداد زیادی از خودروها برگردانده شدند.

وی شرح داد: درصد بالایی از رانندگان از موضوع تمکین کرده و بعد از اینکه متوجه می شدند اجازه عبور ندارند برمی گشتند اما درصد اندکی پافشاری و اصرار بر ادامه جهت داشتند که ماموران مجبور به اعمال جریمه شدند.

رئیس عملیات ویژه پلیس راه اضافه کرد: ماموران پلیس در روبروه با افرادی که اصرار بی مورد برای ادامه جهت داشتند آنها را جریمه 500 هزار تومانی کرده و از جهت بازگشت می دادند.

سرهنگ خانپور در خصوص چگونگی صدور اجازه تردد به افرادی که محل کار و سکونت شان با پلاک خودرویشان مغایر بود، گفت: البته برخی استثنائا در این بین وجود دارد و به برخی خودروها اجازه تردد داده شد مثل افرادی که به ماموریت می رفتند؛ اما در کل سخت گیری در این مرحله به گونه ای بود که به غیر از افرادی که تا شعاع چند کیلومتری محل کار و زندگی شان فاصله داشت اجازه عبور ندادیم.

وی ادامه داد: در دو استان تهران و البرز هیچ محدودیتی برای تردد بین این دو استان وجود نداشته و خودروها به راحتی می توانند عبور کنند.

رئیس عملیات ویژه پلیس راه با اشاره به تلاش شبانه روزی ماموران پلیس راه در جاده ها که به طور ویژه در شیفت های 8 تا 10 ساعته به خاطر سلامت مردم این محدودیت ها را به مرحله اجرا گذاشته اند، گفت: مردم بدانند ماموران پلیس راه هر چند با سخت گیری مانع از تردد غیر ضرور افراد می شوند اما این رفتار را در راستای سلامتی مردم و کاهش زنجیره انتقال و شیوع ویروس کرونا انجام می دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1250

به "آخرین شرایط جاده ها با اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی ، جریمه 500 هزار تومانی تعدادی از رانندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط جاده ها با اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی ، جریمه 500 هزار تومانی تعدادی از رانندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید