درخواست پاکستان از دانشگاه تهران برای راه اندازی کرسی زبان اردو

به گزارش ورزش من و تو، رایزن فرهنگی سفارت پاکستان از دانشگاه تهران درخواست کرد کرسی زبان اردو در این دانشگاه فعال گردد.

درخواست پاکستان از دانشگاه تهران برای راه اندازی کرسی زبان اردو

به گزارش ورزش من و تو، بیرج لال دوسانی رایزن فرهنگی سفارت پاکستان در ملاقات با معاون بین الملل دانشگاه تهران بر ضرورت راه اندازی کرسی زبان اردو در این دانشگاه تاکید نمود و اعلام کرد: پس از معرفی استادی فرهیخته و واجد شرایط از سوی سفارت پاکستان، دانشگاه تهران می تواند از حضور این استاد برای تدریس زبان و فرهنگ اردو استفاده کند.

در این ملاقات دکتر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تهران نیز با اشاره به عدم استقبال دانشجویان ایرانی از انتخاب این زبان به عنوان یک رشته تحصیلی در دانشگاه از سفارت پاکستان درخواست کرد، تا گام های انگیزشی چون ایجاد بورسیه برای دانشجویان علاقه مند و یا دعوت از بزرگان فرهنگی پاکستان برای تدریس زبان و ادبیات پاکستانی و نیز برگزاری تورهای پاکستان را در ایجاد علاقه برای دانشجویان ایرانی بردارد.

وی همچنین پیشنهاداتی را درباره راه اندازی مدرک مشترک با دانشگاه های سطح یک پاکستان نظیر پنجاب به وسیله انعقاد تفاهم نامه با این دانشگاه و تبادل استادان زبان فارسی و اردو از هر دو دانشگاه ارائه کرد.

دکتر قهرمانی در ادامه جذب دانشجوی دکترای زبان اردو در دانشکده زبان های خارجی دانشگاه تهران را پیشنهاد داد و گفت: استفاده از کتب و خاتمه نامه های دانشگاه های پاکستان و پیشنهاد به کارگیری تجهیزات دیجیتال و استفاده از سیستم آموزشی E-Learning از سوی معاون بین الملل دانشگاه تهران ضروری به نظر می رسد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، معاون بین الملل دانشگاه تهران در خاتمه ضمن دعوت از دانشجویان پاکستانی برای ادامه تحصیل در دانشگاه تهران، توضیح داد: با توجه به تسلط دانشجویان پاکستانی به زبان انگلیسی این دانشجویان می توانند در رشته هایی که به این زبان تدریس می شوند، در دانشگاه تهران ثبت نام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 711

به "درخواست پاکستان از دانشگاه تهران برای راه اندازی کرسی زبان اردو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پاکستان از دانشگاه تهران برای راه اندازی کرسی زبان اردو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید