جشنواره انار؛ فرصتی برای معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه اورامان

به گزارش ورزش من و تو، رئیس جهاددانشگاهی کردستان گفت: برگزاری موفق جشنواره استانی انار علاوه بر کسب اعتبار برای استان، باید زمینه پایه ریزی برگزاری جشنواره ملی انار اورامان در سال های آتی را فراهم کند.

جشنواره انار؛ فرصتی برای معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه اورامان

به گزارش ورزش من و تو، چیا سهراب نژاد در نشست خبری امروز، 22 مهر ماه در رابطه با جشنواره انار اورامان، اظهار کرد: این جشنواره در سه حوزه برگزار می گردد که ابتدا به مدت سه روز در 4 روستای ژیوار، بلبر، سلین و ناو با حضور ورزش من و تو و عکاسان و علاقمندان به حضور در جشنواره برگزار می گردد و اختتامیه رسمی آن نیز در سنندج با تقدیر از عکاس بهترین تک عکس، بهترین مجموعه عکس و بهترین یادداشت و گزارش نیز با رای داوران و با حضور مسئولان استان برگزار خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان مطرح کرد: سمینار تخصصی این جشنواره نیز که سومین حوزه برگزاری جشنواره است، با مسئولیت دانشگاه پیغام نور برگزار خواهد شد.

وی اعلام نمود: برگزاری موفق جشنواره انار علاوه بر کسب اعتبار برای استان، باید زمینه پایه ریزی برگزاری جشنواره ملی انار اورامان در سال های آتی را فراهم کند.

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای برگزاری این جشنواره، مطرح کرد: افراد زیادی از سراسر استان برای حضور در جشنواره به وسیله تورهای گردشگری و ... ثبت نام نموده اند که با توجه به این حجم از حضور مخاطب، امنیت و نظم مراسم بحث مهمی است که باید با همکاری ادارات مختلف تامین گردد.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: برگزاری جشنواره هایی همچون جشنواره هه نار اثرات مثبت و بازتاب های مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه اورامان به لحاظ معرفی پتانسیل های منطقه دارد و جذب بسیاری از هم استانی هایمان در این منطقه اقدامی موثر برای بسترسازی توسعه گردشگری در استان است.

وی با تاکید بر اینکه کردستان و منطقه اورامانات پتانسیل های زیادی به لحاظ گردشگری، طبیعت بکر و مهمان نوازی در منطقه دارد، ادامه داد: در حال حاضر اولین مقصد همه گردشگران فقط شمال کشور است و این در حالی است که مناطق گردشگری زیادی در استان هایی همچون کردستان و منطقه اورامان وجود دارد که ناشناخته مانده و مستعد توسعه و سرمایه گذاری است.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت بسیار خوبی برای معرفی محصولات استان است، گفت: استان کردستان دارای محصولات زیادی است که قابلیت تبدیل شدن به برند را دارند، برندسازی محصولات می تواند به توسعه گردشگری در منطقه یاری کند.

سهراب نژاد با بیان اینکه جذب گردشگر در منطقه اورامان، موجب افزایش بهره وری مالی و سرمایه در خود این منطقه می گردد مطرح کرد: کاهش مهاجرت از اثرات مهم برگزاری جشنواره هه ناراست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 76

به "جشنواره انار؛ فرصتی برای معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه اورامان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره انار؛ فرصتی برای معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه اورامان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید