گزارش فیفا درباره پیشرفت فوتبال بانوان ایران به لطف حضور خسرویار

به گزارش ورزش من و تو، سایت فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی به آنالیز سیر صعود فوتبال بانوان ایران با راهنمایی کتایون خسرو یار پرداخته است.

گزارش فیفا درباره پیشرفت فوتبال بانوان ایران به لطف حضور خسرویار

به گزارش ورزش من و تو، سایت فیفا با گزارشی تحت عنوان سرمربی که فوتبال بانوان ایران را متحول می نماید به آنالیز سیر پیشرفت فوتبال زنان در ایران بعد از انتصاب کتایون خسرویار به عنوان فرمانده این تیم پرداخته است.

فیفا نوشته است: گاهی اوقات برای دیدن تغییرات معنادار باید مدتی طولانی در وضعیتی کسالت بار منتظر بمانی و به همین دلیل است که توسعه در فوتبال بانوان ایران بیشتر به چشم می آید، پیشرفتی که سرعت بالا را تواماً با خط سیری مطمئن دارد. این پیشرفت حاصل کوشش مسافری از آمریکاست که به تازگی وارد دهه چهارم زندگی اش شده است و آن را برجسته تر می نماید.

کتایون خسرویار به سایت فیفا گفت: کاری که من الان دارم انجام می دهم 5 سال پیش به گوش کسی نمی رسید.

فیفا در ادامه گزارشش درباره خسرویار می نویسد: تیم زیر 19 ساله های بانوان ایران جایی است که خسرویار دارد افق های جدیدی را معرفی می نماید، یک طرح اولیه کاری برای زیر و رو کردن فوتبال زنان را توسعه می دهد. او که اولین زن ایرانی دارای مدرک مربیگری A فیفا است، همه چیز را در مورد فوتبال زنان ایران متحول نموده است، از استعداد یابی گرفته تا تمرینات رژیمی و آماده سازی. تأثیر او نوع دیده شدن فوتبال زنان در ایران را به گونه ای تغییر داده که برای اولین بار مردان هم اکنون به صورت فعال در روند توسعه تیم ها نقش دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 89

به "گزارش فیفا درباره پیشرفت فوتبال بانوان ایران به لطف حضور خسرویار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش فیفا درباره پیشرفت فوتبال بانوان ایران به لطف حضور خسرویار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید