کاهش بیش از 15 درصدی بستری های کرونا در کشور

به گزارش ورزش من و تو، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش 15.2 درصدی در تعداد بیماران بستری به علت ویروس کرونا در هفته گذشته اطلاع داد.

کاهش بیش از 15 درصدی بستری های کرونا در کشور

به گزارش ایسنا، سیما سادات لاری درباره شرایط بیماری کووید 19 بیان نمود: در هفته گذشته شاهد کاهش 15.2 درصدی در تعداد بیماران بستری کرونا، کاهش 9.5 درصدی در تعداد بیماران فوت شده به علت کرونا و همچنین کاهش 16.6 درصدی در موارد سرپایی مثبت شناسایی شده نسبت به هفته قبل تر در کشور بودیم.

وی ادامه داد: استان های ایلام، همدان، چهارمحال و بختیاری، تهران و لرستان در هفته ای که گذشت دارای بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری و استان های مرکزی، البرز، قم، همدان و آذربایجان شرقی دارای بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری بوده اند.

معاون وزیر بهداشت گفت: فرایند کاهشی در موارد بستری بیماران کووید 19 در کشور در استان تهران بسیار کند و ناچیز بوده و شرایط در استان تهران حساس و ناپایدار است و هرگونه سهل انگاری در عمل به توصیه های بهداشتی می تواند نمودار موارد بیماری در این استان را دوباره صعودی کند.

بنابر اعلام وبدا، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: گذر از خیز چهارم بیماری در کشور و خروج بسیاری از شهرستان ها از شرایط قرمز و نارنجی نباید موجب ساده انگاری شرایط گردد. میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور در حال حاضر با حد مطلوب فاصله زیادی دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1615

به "کاهش بیش از 15 درصدی بستری های کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بیش از 15 درصدی بستری های کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید