واکنش آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش ورزش من و تو، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اقدام ایران در اعلام گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود واکنش نشان داد.

واکنش آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که کشورش برجام را نقض و از آن خارج شده است، طی ادعایی در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره تصمیم ایران را برای به دست آوردن امتیاز در مذاکره و کوشش برای باج خواهی از جامعه بین الملل توصیف کرد.

به گزارش ورزش من و تو، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه 14 شهریور با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اظهار داشت به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می نماید.

موسوی اضافه کرد: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقاً در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته صورت می گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقباً به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در انتها نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به مصاحبه با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجدداً به اجرای کامل برجام برگشت نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 321

به "واکنش آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید