نگرانی بخش خصوصی، استفاده درست از منابع اشتغال پایدار روستایی است

به گزارش ورزش من و تو، رئیس اتاق ایران گفت: موضوعی که در بخش خصوصی بسیار مطرح بوده، اشتغال پایدار روستایی است. در حال حاضر نیز اصرار بر این بوده که منابع موجود زود جذب گردد و از این نظر نگرانی وجود دارد که این منابع قابل توجه در جهت رسیدن به اهداف عالی آن هزینه خواهد شد یا جز این خواهد بود.

نگرانی بخش خصوصی، استفاده درست از منابع اشتغال پایدار روستایی است

به گزارش ورزش من و تو، غلامحسین شافعی امروز 10 آبان ماه در شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت در اتاق بازرگانی استان خراسان اظهار کرد: 20 تا 26 درصد اقتصاد کشور در وزرات کار مستقر بوده و این درصد و رقم در اقتصاد کشور بی مانند است.

وی افزود: عملکرد این وزارتخانه در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است و می تواند در مداخله جدی در آن داشته باشد. حدود 13 مجموعه بزرگ اقتصادی که بانک نیز در آن بوده و شرکت های بزرگی که در اقتصاد کشور نقش اساسی دارند، در وزارت کار مستقر هستند و تاکنون نیز مسائل و مشکلاتی در این ارتباط مطرح بوده است.

شافعی بیان نمود: جناب شریعتمداری شما در نطق های انتخاباتی و اتاق بازرگانی وعده های دلگرم کننده ای را در این ارتباط مطرح کردید و امیدواریم در عمل به این وعده ها، شما را موفق ببینیم و تاثیرگذاری تصمیمات شما را در این وزارتخانه ببینیم.

رئیس اتاق ایران با بیان اینکه دو موضوع مهم توسط بخش خصوصی و شریعتمداری بعد از انتخاب مطرح شده است، مطرح کرد: یکی موضوع سه جانبه گرایی در این وزارتخانه است که آقای شریعتمداری بر آن تاکید داشتند یکی از خواسته های بخش خصوصی و تعاونی بوده که امیدواریم هر چه زودتر شاهد رسیدن آن به مرحله عمل باشیم.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی مخصوصا صندوق تامین اجتماعی بیشتر به ما تعلق دارد و مربوط به بخش خصوصی و تعاونی است اما از مدتی قبل مداخله ما در این صندوق قطع شده که این رویه از نظر قانونی مطلوب نیست. آقای شریعتمداری شما این وعده را دادید که در اصلاح این موضوع اقداماتی را انجام خواهید داد. هیئت امنایی که اداره این صندوق را برعهده دارند و صاحبان اصلی آن از داخل صندوق بیرون افتادند.

شافعی اظهار داشت: موضوع دیگری که در بخش خصوصی بسیار مطرح بوده، اشتغال پایدار روستایی است. در حال حاضر نیز اصرار بر این بوده که منابع موجود زود جذب گردد. از این نظر نگرانی وجود دارد که این منابع قابل توجه در جهت رسیدن به اهداف عالی آن هزینه خواهد شد یا جز این خواهد بود. اینکه این منابع دوباره در تقسیم پول بین اقشار روستایی هزینه گردد و حاصلی ایجاد نگردد، به عنوان یک نگرانی مطرح بوده و اینکه از این منابع در جهت اشتغال پایدار و توسعه اقتصاد روستا استفاده گردد، بحث دیگری است.

رئیس اتاق ایران افزود: همه نگران این هستند که در جهت توسعه اقتصاد روستا به کار گرفته نگردد. این منابع گاهی باعث تخلیه روستاها و افزایش جمعیت حاشیه نشین شهرها شده است. این موضوعی بوده که با حضور آقای شریعتمداری در وزرات کار باید به آن توجه گردد و ما این منابع را در راه اهدافی که برای آن مشخص کردیم هزینه کنیم تا اقتصاد روستا احیا شده و مهاجرت را نه تنها متوقف بلکه مهاجرت معکوس ایجاد گردد.

وی تاکید نمود: این نشانه توفیق است و جز این ما مجددا به حال سابق بر خواهیم گشت که روستایی نیازمند خواهد بود و راهی جز مهاجرت نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 90

به "نگرانی بخش خصوصی، استفاده درست از منابع اشتغال پایدار روستایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی بخش خصوصی، استفاده درست از منابع اشتغال پایدار روستایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید