نتایج کنفرانس پژوهش های نشر به سیاست گذاری و برطرف مسائل حوزه نشر یاری می نماید

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران ، اختتامیه نخستین کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر سه شنبه 28 اردیبهشت ماه با سخنرانی حمید رضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی در ساختمان مرکزی جهاد دانشگاهی و همزمان به صورت مجازی برگزار گردید.

نتایج کنفرانس پژوهش های نشر به سیاست گذاری و برطرف مسائل حوزه نشر یاری می نماید

طیبی با اشاره به فعالیت 41 ساله جهاد دانشگاهی بیان نمود: جهاد دانشگاهی از سال 1359 دو موضوع توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی، به عبارت دیگر الگو سازی توان کشور در این دو حوزه را پیگیری می نماید. جهاد دانشگاهی در حوزه علمی و فناورانه به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا نموده است. مقوله مستند سازی یا فرهنگ سازی توسعه مستند سازی با هدف یاری برای یاقته های علمی، فناورانه و فرهنگی همچنین برای دانش تجربی پژوهشگران، کارشناسان و حتی مردم عادی نیز در اوایل دهه 60 مورد توجه نهاده شد.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جریان مستند سازی ابتدا با تشکیل مرکز انتشارات محقق شد که البته با انتشار کتاب های علمی و اتخاذ تصمیمات موثر در سرعت بخشیدن به جریان مستند سازی رشد کرد در امروز شاهد فعالیت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی هستیم.

وی اضافه کرد: نشر علم و توسعه فناورانه، زمینه آشنایی سریع پژوهشگران با یافته های علمی دیگر پژوهشگران را فراهم می نماید. پرهیز از موازی کاری و سرعت بخشیدن به جریان نشر علم از نتایج آن است. مایه خوشحالی است که جهاد دانشگاهی در سال های ابتدایی انقلاب به نشر دانش توجه نشان داد.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: با توجه به مسائل صنعت نشر در ایران، آنالیز علمی و کارشناسی این مسائل و همچنین تاثیر توسعه فناوری بر نشر با هدف ارائه راه چاره هایی برای تصمیم سازی به مسئولان و مدیران ضروری بود. گفتگو، گفت و گو با کارشناسان دیگر کشور ها و آشنایی با فناوری های نوین در حوزه نشر از دیگر نتایج آنالیز علمی مسائل حوزه نشر در قالب کنفرانس علمی پژوهش های نشر است. به نظر می رسد زمانی می توان انتظار تاثیر گذاری بیشتر کنفرانس را داشت که برگزاری آن به شکل قوام یافته تر تداوم داشته باشد. امید واریم دبیر خانه دائمی کنفرانس پژوهش های نشر تشکل تا این هدف نیز محقق گردد.

طیبی تشکیل دبیر خانه دائمی کنفرانس را بسیار موثر دانست و گفت: دبیر خانه دائمی کنفرانس امکان جمع بندی مطالب ارائه شده را فراهم می نماید تا در قالب کنفرانس برای استفاده کارشناسان منتشر گردد. امیدوارم نتایج کنفرانس پژوهش های نشر به سیاست گذاری و برطرف مسائل حوزه نشر با هدف حفظ منافع ناشران و پدید آورندگان موثر باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1608

به "نتایج کنفرانس پژوهش های نشر به سیاست گذاری و برطرف مسائل حوزه نشر یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج کنفرانس پژوهش های نشر به سیاست گذاری و برطرف مسائل حوزه نشر یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید