مشاور امنیت ملی افغانستان: داعش برای ما تهدیدی استراتژیک نیست

به گزارش ورزش من و تو، در حالی که مقامات آمریکایی با بزرگنمایی داعش در افغانستان بدنبال بهانه ای برای ادامه حضور در افغانستان هستند مشاور امنیت ملی افغانستان گفت که این گروه تروریستی برای افغانستان تهدیدی استراتژیک محسوب نمی شود.

مشاور امنیت ملی افغانستان: داعش برای ما تهدیدی استراتژیک نیست

به گزارش دفتر منطقه ای ورزش من و تو، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان به فاکس نیوز گفت که در حال حاضر داعش برای افغانستان تهدیدی استراتژیک نیست و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قادر بوده اند تا مناطقی که این گروه ترویستی تحت کنترل داشته را پاکسازی کنند.

محب پیش از این نیز شمار تروریست های داعشی مستقر در افغانستان را بین 700 تا 1200 نفر دانسته و تصریح کرده بود که این گروه تروریستی در افغانستان پایگاه مردمی ندارد و حملات انتحاری داعش نیز تنها تهدیدی تاکتیکی است.

این در حالی است که مقامات آمریکایی با بزرگنمایی داعش این گروه تروریستی را تهدیدی بزرگ برای امنیت ملی آمریکا دانسته و مدعی هستند حملات داعش در افغانستان تمرینی برای انجام حملات بزرگتر در خاک آمریکا و اروپا است.

کارشناسان این تضاد اظهارات مقامات آمریکایی با مقامات افغان درباره تهدید داعش را به مسئله خروج آمریکایی ها از افغانستان مرتبط دانسته و می گویند که واشنگتن به بهانه داعش در پی ادامه حضور در افغانستان است.

آمریکا در حالی برای بزرگنمایی داعش در افغانستان تلاش می کند که شماری از اعضای مجلس افغانستان، کارشناسان سیاسی و کشورهای همسایه افغانستان، آمریکا را به حمایت تسلیحاتی، اطلاعاتی و تدارکاتی از داعش متهم می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 433

به "مشاور امنیت ملی افغانستان: داعش برای ما تهدیدی استراتژیک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور امنیت ملی افغانستان: داعش برای ما تهدیدی استراتژیک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید