فرمان پوتین برای تدابیر لازم جهت پاسخ متقارن به آزمایش موشکی آمریکا

به گزارش ورزش من و تو، رئیس جمهوری روسیه در نشست شورای امنیت این کشور به وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و دیگر ارگان های مرتبط دستور داد سطح تهدیدات ناشی از آزمایش موشک جدید کروز در آمریکا ارزیابی و اقدامات کاملی برای پاسخ گویی متقارن به آن انجام گردد.

فرمان پوتین برای تدابیر لازم جهت پاسخ متقارن به آزمایش موشکی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز (آدینه) در نشست مرتب خود با اعضای دائم شورای امنیت این کشور که به آنالیز مسئله آزمایش موشک کروز جدید آمریکا اختصاص داشت، دستور داد تا تهدیدات مربوط به با این اقدام آمریکا تجزیه و تحلیل شده و اقدامات لازم برای فراهم سازی پاسخ متقارن به آن در نظر گرفته گردد.

بر اساس این اطلاعات، رئیس جمهوری روسیه در این نشست گفت: با توجه به شرایط جدید بوجود آمده در رابطه با آزمایش موشک کروز جدید در ایالات متحده، وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و دیگر وزارتخانه های مرتبط را موظف می کنم تا به تجزیه و تحلیل سطح تهدیدات به وجود آمده ناشی از این اقدام آمریکا برای کشورمان بپردازند و سپس اقدامات کاملی برای پاسخگویی متقارن به این مسئله در نظر گرفته گردد.

پوتین یادآور شد، آمریکا فعالیت خاصی را برای متهم کردن روسیه به نقض پیمان نابودی موشک های برد کوتاه و متوسط کارگردانی کرد و سعی کرد تا طرح های خود در راستای نقض این توافقنامه را پنهان کند.

رئیس جمهوری روسیه تاکید نمود: مسکو نباید به واسطه اقدامات تحریک آمیز واشنگتن به یک مسابقه تسلیحاتی کشیده گردد. همانطور که میدانید، ما هرگز نمی خواستیم، نمی خواهیم و نخواهیم خواست تا درگیر چنین مسابقه تسلیحاتی که که برای اقتصاد ما مخرب است، شویم.

لازم به یادآوری است که مسئله شرایط بعد از از بین رفتن پیمان مربوط به نابودی موشک های برد کوتاه و متوسط و آزمایش موشکی اخیر در آمریکا موضوع اصلی نشست امروز پوتین با اعضای دائم شورای امنیت روسیه بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 289

به "فرمان پوتین برای تدابیر لازم جهت پاسخ متقارن به آزمایش موشکی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان پوتین برای تدابیر لازم جهت پاسخ متقارن به آزمایش موشکی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید