عراقچی: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم

به گزارش ورزش من و تو، رییس هیات مذاکره کننده ایران در وین درباره فرایند این مذاکرات گفت که مذاکرات پیچیدگی های بسیار دارد اما پیشرفت های خوبی هم به دست آمده است.

عراقچی: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی بعداظهر امروز (دوشنبه) با بیان این که تقریباً یک هفته است که دور پنجم مذاکرات وین در حال انجام است، گفت: مذاکرات پیچیدگی های زیادی دارد و ما به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیده ایم.

وی ادامه داد: فکر می کنم پیشرفت های خوبی تا به امروز داشته ایم، راستا خوبی را طی کردیم و اکنون در نقطه ای هستیم که فقط به مسائلی که اختلافات بارزی در مورد آنها وجود دارد، پرداخته می شود.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه متن ها تهیه شده است و مقدار زیادی از متن ها آماده است و چند مورد اختلافی کماکان در دست بررسی است، افزود: جلسات فشرده ای را در این دوره داشتیم، من امروز جلسه سه جانبه ای را با دو کشور چین و روسیه داشتم هماهنگی های بسیار خوبی بین ما و این دو کشور وجود دارد و یک جلسه نیز با سه کشور اروپایی و به صورت چهار جانبه داشتیم، جلسات کارشناسی نیز به همین ترتیب برگزار شده است.

عراقچی تاکید کرد: به نظر من تا به امروز راستا خوبی طی شده است و اینکه آیا در این دور از مذاکرات بتوانیم مسائل را جمع بندی کنیم شخصاً مطمئن نیستم با این حال ما به تلاش خود ادامه می دهیم ممکن است که لازم باشد بار دیگر هیئت ها برای انجام مشورت های بیشتر به پایتخت ها مراجعه کنند، هنوز در این مورد تصمیم قطعی نگرفته ایم و ظرف دو سه روز آینده کار را ادامه خواهیم داد.

وی بار دیگر تاکید کرد: شخصا مطمئن نیستم که در این دور، مذاکرات به انتها برسد.

عراقچی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قبل از مراجعه هیئت ها به پایتخت ها برای انجام مشورت، جلسه کمیسیون مشترک برجام برگزار خواهد شد یا نه؟ گفت: بله معمول کار این است که ما با یک جلسه کمیسیون مشترک برجام کار را شروع می کنیم و با یک جلسه کمیسیون مشترک برجام دور مذاکراتی که اجرا شده است را جمع بندی می کنیم و انتها می دهیم.

وی افزود: مذاکرات و بحث های اصلی در جلسات دو جانبه، سه جانبه و چند جانبه صورت می گیرد و در صورت لزوم در سطوح مختلف هیات ها با هم مذاکره می کنند و طبیعتا هر وقت که قرار باشد به این دور از مذاکرات انتها داده شود از طریق یک جلسه جمع بندی کمیسیون مشترک خواهد بود.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: هنوز زود است که ما قضاوت کنیم که در چه روزی و در چه مقطعی به این نقطه خواهیم رسید و تلاش بر این که هر چه زودتر به یک جمع بندی نهایی برسیم، از نظر ما فرایند ادامه دارد و باید دید که چه خواهد شد.

31131

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1638

به "عراقچی: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید