روزنامه چینی: اخراج خبرنگاران چین از آمریکا را تلافی می کنیم

به گزارش ورزش من و تو، ایالات متحده آمریکا از ماه می امسال ویزای روزنامه نگاران چینی در آمریکا را 90 روزه نموده و تمدید آن نیز سخت و محدود شده است.

روزنامه چینی: اخراج خبرنگاران چین از آمریکا را تلافی می کنیم

در ماه های گذشته آمریکا از تشدید سخت گیری های صدور ویزا برای روزنامه نگاران و ورزش من و تو چینی ساکن آمریکا اطلاع داد. او دلیل این سخت گیری را بدرفتاری چین با روزنامه نگاران آمریکایی بیان کرد.

به گزارش ورزش من و تو به نقل از رویترز، این دو کشور که در سال های گذشته دست به اقدامات متوالی تلافی جویانه زده اند، اینک انتقام ها را به عرصه روزنامه نگاران و ورزش من و تو خود رساندند.

هو شی جین مدیر مسئول گلوبال تایمز ادیتور در این باره بیان کرد: اگر تمام ورزش من و تو چینی ساکن آمریکا مجبور به ترک این کشور شوند، چین هم ورزش من و تو آمریکایی ساکن چین و هنگ کنگ را اخراج خواهد نمود.

هو در حساب تویتری خود نوشت: با توجه به اینکه طرف آمریکایی ویزای روزنامه نگاران چینی ساکن آمریکا را تمدید ننموده است، طرف چینی نیز سناریوی موجود برای ترک ورزش من و توش از آمریکا را آماده می نماید. اگر شرایط به همین شکل پیش برود چین نیز در اقدامی تلافی جویانه مقدمات خروج ورزش من و تو آمریکایی ساکن هنگ کنگ را فراهم می آورد.

چین و آمریکا در ماه های اخیر چندین سیاست و اقدام هرچه عوض دارد گله ندارد را انجام داده اند و اینک نوبت به اقدامات تلافی جویانه در حوزه رسانه ها رسیده است/ عکس تزئینی است

روزنامه گلوبال تایمز از سوی پیپلز دیلی به عنوان روزنامه اصلی حزب حاکم کمونیست چین منتشر می گردد.

ایالات متحده آمریکا از ماه می امسال ویزای روزنامه نگاران چینی در آمریکا را 90 روزه نموده و تمدید آن نیز سخت و محدود شده است. پیش از این چنین ویزایی به طور معمول برای ورزش من و تو محدودیتی نداشت.

این دو کشور در ماه های اخیر چندین اقدام هرچه عوض دارد گله ندارد را انجام داده اند و اینک نوبت به اقدامات تلافی جویانه در حوزه رسانه ها رسیده است. آمریکا چندین رسانه چینی که تحت حمایت حزب کمونیست در این کشور هستند را ابزار خارجیان خواند.

هنوز معین نیست که چند روزنامه نگار و خبرنگار چینی تحت تاثیر قانون جدید صدور ویزا در آمریکا قرار می گیرند.

چین نیز روزنامه نگاران و خبرنگارن سه روزنامه نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست را در امسال اخراج نموده و تهدید نموده هر اقدام آینده این کشور با اقدامات علیه روزنامه نگاران چینی در آمریکا مطابقت دارد.

این به آن درهای آمریکا و چین

در ماه می بسیاری از کارشناسان تهدید روزنامه نگارن را نتیجه افزایش تنش ها بین آمریکا و چین عنوان کردند. اما در روزهای گذشته که دعوای آمریکا و چین بدتر شد و دونالد ترامپ دوباره پس از 2 ماه، در یکی از نشست های خبری اخیرش از واژه ویروس چینی به جای کووید 19 استفاده نموده، وزارت خارجه آمریکا هم کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس را تعطیل کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که تعدادی فرد ناشناخته فیلم هایی را منتشر کردند که نشان می داد افرادی در حیاط ساختمان کنسولگری چین در هیوستون، در حال آتش زدن کاغذ هایی در سطل آشغال هستند.

با توجه به اینکه طرف آمریکایی ویزای روزنامه نگاران چینی ساکن آمریکا را تمدید ننموده است، طرف چینی نیز سناریوی موجود برای ترک ورزش من و توش از آمریکا را آماده می نماید/ عکس تزئینی است

وزارت خارجه چین نیز در اقدام تلافی جویانه دیگر دستور داد که کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو بسته گردد. چینی ها هم این اقدام را پاسخی ضروری و قانونی به آمریکا در واکنش به دستور بسته شدن کنسولگری این کشور در شهر هیوستون در ایالت تگزاس عنوان کردند.

چین و آمریکا دو سال پیش نیز در دیپلماسی جنگ تجاری خود را شروع کردند. در آن موقع تنها یک روز بعد از آنکه آمریکا فهرست جدید خود برای اعمال تعرفه بر روی 1300 کالای وارداتی از چین به ارزش 50 میلیارد دلار را منتشر کرد پکن نیز در اقدامی مشابه لیست جدیدی از تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از آمریکا را به نمایش درآورد.

-

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1104

به "روزنامه چینی: اخراج خبرنگاران چین از آمریکا را تلافی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه چینی: اخراج خبرنگاران چین از آمریکا را تلافی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید