خبرنگاران برای بار دوم پلنگ در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل تصویربرداری شد

به گزارش ورزش من و تو، کرمانشاه- خبرنگاران- معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از مشاهده پلنگ ایرانی برای بار دوم در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در شهرستان پاوه و تصویربرداری از آن خبر داد.

خبرنگاران برای بار دوم پلنگ در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل تصویربرداری شد

آذر ولی زاده عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: خوشبختانه باتوجه به حفاظت خوب و برقراری امنیت برای حیات وحش در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل حیواناتی مانند پلنگ که نشان دهنده یک نیچ اکولوژیک کامل از نظر حیات وحش محسوب می شود مشاهده شد.

او گفت: ما در سال گذشته و امسال هم در برخی دیگر از نواحی استان گزارش هایی مبنی بر رویت پلنگ داشتیم که همکاران ما با قرار دادن تجهیزات لازم برای تصویر برداری انتظار آن را داریم در سال 99 بتوانیم حیوانات نادر بیشتری که تا به حال رویت نشدند را رصد کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز تعداد پلنگ های موجود در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل هنوز مشخص نیست، گفت: در حال رصد با استفاده از دوربین های کاشته شده در منطقه هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد که خبرهای بهتری را بزودی به دوستداران محیط زیست و حیات وحش مخابره کنیم.

وی در ادامه به وجود سه منطقه حفاظت شده در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: منطقه حفاظت شده بیستون که 54 هزار هکتار است، بوزین و مرخیل در پاوه 23 هزار هکتار و قلاجه هم حدود 43 هزار هکتار است.

او با بیان اینکه یک پناهگاه حیات وحش بیستون نیز در منطقه ورمنجه در جاده سنندج وجود دارد، گفت: در مجموع چهار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع به مساحت 161 هزار هکتار در استان وجود دارد.

استان کرمانشاه 2 میلیون و 499 هزار هکتار مساحت دارد که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی با بیش از 527 هزار هکتار جنگل و یک میلیون و 192 هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 926

به "خبرنگاران برای بار دوم پلنگ در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل تصویربرداری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برای بار دوم پلنگ در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل تصویربرداری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید