خبرنگاران افزایش بیش از 80 درصدی خرید و فروش آپارتمان در تهران

به گزارش ورزش من و تو، تهران - خبرنگاران- بانک مرکزی با انتشار گزارش معاملات مسکن خردادماه در شهر تهران اظهار داشت: تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال 1399 به 10 هزار و 800 واحد بالغ شد که نسبت به ماه مشابه پارسال 80.1 درصد افزایش داشته است.

خبرنگاران افزایش بیش از 80 درصدی خرید و فروش آپارتمان در تهران

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی بانک مرکزی، آنالیز توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در خردادماه سال جاری نشان می دهد از مجموع 10 هزار و 778 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم 38.9 درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

سهم مذکور در مقایسه با خرداد ماه پارسال حدود هشت دهم واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 و بیش از 20 سال ساخت افزوده شده است.

توزیع تعداد معاملات صورت گرفته بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در خرداد ماه سال جاری حاکی از آن است که از میان مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 15.5 درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.

تحولات قیمت مسکن

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 189.5 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 11.6 و 42.5 درصد افزایش نشان می دهد.

بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران معادل 412 میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با 9 .88 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال 1398 به ترتیب 53.6 و 47.6 درصد افزایش داشته است.

تحولات اجاره بهای مسکن

آنالیز شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در خرداد ماه سال جاری نشان دهنده رشد به ترتیب معادل 27.6 و 30.7 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 982

به "خبرنگاران افزایش بیش از 80 درصدی خرید و فروش آپارتمان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش بیش از 80 درصدی خرید و فروش آپارتمان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید