حملات کاخ سفید علیه تیم رابرت مولر

به گزارش ورزش من و تو، با وجود آن که دونالد ترامپ به دنبال خاتمه یافتن تحقیقات رابرت مولر درباره ارتباط کمپین انتخاباتی اش با روسیه ژست پیروزی و تبرئه شدن در تحقیقات را به خود گرفت اما اکنون مشاوران و مقام های دولت او اذعان دارند که این اقدام زودهنگام بوده و ترامپ و حامیانش شروع به حمله به مولر و تحقیقاتش در آستانه انتشار نسخه ویرایش شده گزارش نهایی او کرده اند.

حملات کاخ سفید علیه تیم رابرت مولر

مطمئناً در روزهای آینده که قرار است نسخه ویرایش شده گزارش رابرت مولر بازرس ویژه پرونده تحقیقات ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه منتشر شود، مجدداً مقام های نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تلاش خواهند کرد یافته های این تحقیقات را مصادره به مطلوب کنند.

این اتفاق فرصتی را به مردم آمریکا برای نگاهی به جزئیات تحقیقات فراتر از خلاصه چهار صفحه ای منتشر شده توسط ویلیام بار دادستان کل آمریکا از این تحقیقات خواهد داد.

با این حال برخی همپیمانان ترامپ از این نگران هستند که رئیس جمهور آمریکا خیلی زود اقدام به اعلام پیروزی کامل خود در این تحقیقات کرده و تلاش دارند کاخ سفید را وادار به دست زدن به حملات پیشگیرانه علیه مولر کنند.

به نظر می رسد که ترامپ همین مساله را در ذهنش دارد. ترامپ روز دوشنبه دو روز بعد از حمله به تیم باب مولر و 13 متنفر از ترامپ و دموکرات خشمگین در توییتی نوشت: دموکراتها صرف نظر از اینکه چه چیزی را و به چه میزان گرفته باشند یا چند صفحه دیگر از این تحقیقات به دست بیاورند هرگز راضی نخواهند بود.

ترامپ و همپیمانانش با هدف بی اعتبار ساختن آنچه که قرار است منتشر شود، دست به حملاتی علیه تیم رابرت مولر و دموکراتهایی که به دنبال انتشار کامل گزارش نهایی او هستند زده اند. رئیس جمهور آمریکا بر خلاف گفته اش در روز بعد از انتشار نتایج تحقیقات مولر از سوی ویلیام بار، اعتقادی به اینکه مولر کارش را شرافتمندانه انجام داده، ندارد. به جایش او به جمع همپیمانانش در تلاش برای زیر سوال بردن بازرسان و اعتبار تحقیقات آنها پیوسته است.

رودی جولیانی یکی از وکیل های ترامپ به آسوشیتدپرس گفت: شما کاملاً درست می گویید و من قرار است دوباره به سراغ آنها بروم. من هرگز قبول نداشتم که آنها کارشان را به نحوی حرفه ای انجام داده اند. تنها به این خاطر وجود مدارک مستدل دال بر عدم ارتکاب هر گونه خاطر از سوی رئیس جمهور، آنها اجبارا قبول کردند که نتوانسته اند چیزی علیه او پیدا کنند در حالی که مطمئناً برای این کار تلاش کرده بودند.

این در حالی است که با وجود آنکه مولر در گزارشش در خصوص اتهام مانع تراشی از سوی ترامپ در راه اجرای عدالت نتیجه نگرفته اما ویلیام بار و راد روزنستاین معاون دادستان کل مدعی شدند که رئیس جمهور این کار را انجام نداده است.

تیم مولر که به زحمت نقل قولی از آن در نامه ویلیام بار ذکر شد، تصریح داشته که رئیس جمهور را تبرئه نکرده است. در عین حال دموکراتها فوراً تقاضا کردند که مولر برای ایراد شهادت اقدام کند و تمام گزارش 400 صفحه ای خود را منتشر کند.

با این حال این اتفاقات جلوی هم پیمانان رئیس جمهور از اعلام پیروزی را نگرفت. آنها به غلط مدعی شدند مولر ترامپ را تبرئه کرده است. آنها همچنین تحقیقات دموکراتها را یک اقدام حزبی خوانده و برنامه ریزی کرده اند تا به رسانه ها و افراد و ورزش من و توی که مساله تبانی را مطرح کرده اند حمله کنند.

خود رئیس جمهور آمریکا در تجمعی در میشیگان گفت: کل این قضیه تلاشی برای پاره کردن بافت دموکراسی بزرگ ما است.

به گفته شش مقام کاخ سفید و مشاور خارج از کاخ سفید که نامشان را فاش نکردند با وجود اینکه رئیس جمهور آمریکا شخصاً گلایه هایش را مطرح کرده تیم او تلاش داشته از هر گونه اطلاعات در نامه ویلیام بار به نفع خود استفاده کند اما این مقامات و مشاوران اکنون قبول دارند که این تلاش برای دریافت ژست پیروزی عمداً زود هنگام انجام شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 180

به "حملات کاخ سفید علیه تیم رابرت مولر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات کاخ سفید علیه تیم رابرت مولر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید