حضور داوطلبانه قضات در زندان ها برای رسیدگی به امور زندانیان

به گزارش ورزش من و تو، در پی درخواست رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و موافقت رئیس قوه قضاییه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری های سراسر کشور با حضور در زندان ها، به پرونده های زندانیان رسیدگی می کنند.

حضور داوطلبانه قضات در زندان ها برای رسیدگی به امور زندانیان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در پی درخواست محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و موافقت رئیس قوه قضاییه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری های سراسر کشور با حضور در زندان ها، به پرونده های زندانیان رسیدگی می کنند.

رئیس سازمان زندان ها اظهار کرد: در راستای تحول در زندان های کشور و دستیابی مطلوب و سریع به اهداف شناسایی شده در برنامه تحول قضایی و استفاده از ظرفیت های درون قوه قضاییه، با موافقت رئیس قوه قضاییه، طرح حضور داوطلبانه قضات برای رسیدگی به امور زندانیان از دیروز در زندان های کشور به اجرا درآمد.

وی گفت: در این طرح که با هدف معاضدت قضایی به مددجویان نیازمند و رصد و پایش احکام صادره جهت اصلاح مجرمان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه و شناسایی مددجویان مستعد و مستحق ارفاقات قانونی انجام می شود، پرونده زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حاج محمدی همچنین با ابلاغ شیوه نامه چگونگی مشارکت داوطلبانه قضات و کارمندان دادگستری در رسیدگی به امور زندانیان، شرایط حضور گسترده قضات را در زندان ها فراهم کرد. از جمله نکات برجسته در این شیوه نامه، موضوع جهادی بودن و حضور داوطلبانه قضات است که برای اولین بار در زندان های کشور رخ می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1416

به "حضور داوطلبانه قضات در زندان ها برای رسیدگی به امور زندانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور داوطلبانه قضات در زندان ها برای رسیدگی به امور زندانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید