توزیع آخرین سهمیه المپیک بر اساس رنکینگ جهانی، تیراندازان جا مانده ایران سهمیه می گیرند؟

به گزارش ورزش من و تو، در تیراندازی 30 سهمیه المپیک توزیع خواهد شد که 29 سهمیه در مسابقات جهانی و قاره ای توزیع خواهد شد و یک سهمیه نیز بر اساس رنکینگ جهانی خواهد بود.

توزیع آخرین سهمیه المپیک بر اساس رنکینگ جهانی، تیراندازان جا مانده ایران سهمیه می گیرند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی ورزش من و تو، در هر رشته از تیراندازی (اهداف پروازی، تفنگ و تپانچه) 30 سهمیه توزیع خواهد شد که 29 سهمیه در مسابقات جهانی و قاره ای توزیع خواهد شد و یک سهمیه نیز بر اساس رنکینگ جهانی خواهد بود.

فدراسیون جهانی تیراندازی در سرانجام سال 2019 میلادی و پس از انتشار رنکینگ تیراندازان، تکلیف این سهمیه را مشخص خواهد کرد. بر این اساس نخستین تیراندازی که در رنکینگ سهمیه المپیک کسب نکرده است، سی امین سهمیه توکیو را از آن خود خواهد کرد.

حالا سوال اینجاست که آیا تیراندازان ایرانی برای کسب این سهمیه شانسی دارند؟

پاسخ این سوال منفی است چرا که تا سرانجام سال، مسابقات جهانی در رشته تیراندازی برگزار نخواهد شد و تیراندازان کشورمان فرصتی برای ارتقای جایگاه خود در رنکینگ جهانی ندارند و با این شرایط نمی توانند به سهمیه المپیک برسند چرا که تیراندازانی در رنکینگ بالاتر از آنها هستند که پیروز به کسب سهمیه نشدند.

به این ترتیب باید با تیراندازانی مانند الهه احمدی، مه لقا جام بزرگ و گلنوش سبقت الهی که پیش از این چهره آنها را در المپیک دیده ایم، در توکیو خداحافظی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 563

به "توزیع آخرین سهمیه المپیک بر اساس رنکینگ جهانی، تیراندازان جا مانده ایران سهمیه می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع آخرین سهمیه المپیک بر اساس رنکینگ جهانی، تیراندازان جا مانده ایران سهمیه می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید