تشدید تدابیر بهداشتی در روسیه همزمان با اوج گیری کرونا

به گزارش ورزش من و تو، آخرین آمار منتشر شده ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه حکایت از افزایش شدید همه گیری این ویروس در روسیه به ویژه مسکو دارد که همزمان تدابیر و پروتکل های بهداشتی نیز تشدید شده است.

تشدید تدابیر بهداشتی در روسیه همزمان با اوج گیری کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

از مسکو ، بر اساس بیانیه روز یکشنبه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه، در شبانه روز گذشته 10 هزار و 499 نفر در این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده یا آزمایش کرونای آنها مثبت تشخیص داده شده که این تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا از 15 ماه می (26 اردیبهشت ماه) به این طرف بی سابقه بوده است.

بر اساس بیانیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه، شمار افراد مبتلا به کرونا از شروع شیوع این بیماری در روسیه از مرز یک میلیون و 215 هزار نفر گذشت.

رشد شبانه روزی آمار مبتلایان به کرونا در روسیه 0.9 درصد اعلام شده است.

مسکو در صدر مناطق آلوده به ویروس کرونا

بر اساس اطلاعات ستاد مبارزه با بیماری کرونا در روسیه، مسکو در صدر مناطق آلوده به ویروس کرونا در روسیه است. در شبانه روز اخیر در پایتخت 13 میلیون نفری روسیه 3 هزار و 327 نفر به ویروس کرونا آلوده شده یا به این بیماری مبتلا شدند.

این در حالی است که یک روز قبل شمار افراد آلوده به ویروس کرونا در مسکو حدود دو هزار و 830 نفر اعلام شده بود.

سن پترزبورگ معروف به پایتخت شمالی روسیه با 392 نفر و استان مسکو با 296 نفر افراد آلوده به کرونا در شبانه روز اخیر در مکان های دوم و سوم روسیه قرار گرفتند.

مرگ 107 نفر بر اثر کرونا

در شبانه روز اخیر در روسیه 107 نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را ازدست داده اند. تا به امروز 21 هزار و 358 نفر در روسیه بر اثر بیماری کووید 19 جان باخته اند که 1،76 درصد کل افراد مبتلا به این بیماری در روسیه را تشکیل می دهد. بالاترین آمار مرگ بر اثر کرونا در روسیه در مسکو گزارش شده

است و در شبانه روز اخیر در این شهر 29 نفر جان باخته اند.در سن پترزبورگ 25 نفر، اشتان راستف 9 نفر، استان مسکو 6 تن و وارونژ هم مرگ 3 نفر، بر اثر کرونا گزارش شده است.

بر اساس بیانیه ستاد مبارزه با کرونا در روسیه، در زمان حاضر 214 هزار و 500 نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی روسیه به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده اند.

در شبانه روز اخیر سه هزار و 284 تن بیمار کرونایی بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند و در مجموع این رقم از زمان شیوع کرونا در روسیه 979 هزار و 143 نفر بوده است.

افزایش تدابیر پیشگیرانه در برابر کرونا

در مسکو و بعضی مناطق روسیه با توجه به تشدید شیوع کرونا، تدابیری برای پیشگیری از گسترش آن اعمال شده است.

بر اساس تصمیم سرگئی سابیانین معاون شهردار مسکو که معاون ستاد مبارزه با بیماری کرونا در روسیه نیز است، افراد بالای سن 65 سال در مسکو تا 28 ماه اکتبر باید در خانه بمانند.

البته فعالان داوطلب در مسکو برای یاری به این افراد از جمله خرید دارو و مواد غذایی و مایحتاج زندگی فعالیت می نمایند.

شهردار مسکو همچنین دستور تعطیلی مدارس مسکو برای دو هفته را صادر کرد. بسیاری از دانشگاهها در روسیه و مسکو نیز به صورت مجازی تدریس می نمایند و معدود دانشگاهها در این شهر حضوری تدریس می نمایند.

در ایستگاهها و قطارهای متروی مسکو نیز استفاده از دستکش و ماسک طبی اجباری شده است و افرادی که از این مقررات تخطی نمایند از طرف پلیس جلب و محکوم به پرداخت جریمه نقدی می شوند.

همه ادارات دولتی و بیشتر فروشگاهها در مسکو و شهرهای دیگر روسیه استفاده از ماسک طبی و دستکش یک بار مصرف را اجباری نموده اند و به افراد فاقد این لوازم خدمات ارائه نمی دهند.

در همه سازمان ها و اماکن عمومی روسیه نیز مواد ضدعفونی نماینده در اختیار ارباب رجوع قرار می گیرد تا با آن دست های خود را ضدعفونی نمایند.

شهردار مسکو اعلام نموده است به همه بیماران کرونایی که در مراکز درمانی این شهر بستری شده اند دو داروی ویژه مداوای کرونا که در داروخانه های روسیه به بهای 12 هزار روبل (حدود 160 دلار) عرضه می گردد، بطور رایگان داده خواهد شد.

مسئولان روسیه امیدوارند با تدابیری که برای پیشگیری از گسترش بیماری کرونا بکار گرفته اند از افزایش شمار افراد آلوده جلوگیری نمایند تا امکانات درمانی این کشور که اکنون 90 درصد تخت های بیمارستانی ویژه کرونا را پر نموده است، تکافوی معالجه همه بیماران این کشور را بدهد.

علاوه بر آن در روسیه تا به امروز دو واکسن ثبت شده است. واکسن نخست به نام اسپوتنیک -5 به همه مناطق روسیه انتقال و توزیع شده و واکسیناسیون با آن شروع شده است و واکسن دوم به نام اپی واک کرونا که در مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک وکتور در نووسیبیرسک ساخته به تازگی توسط انستیتو فدرال ثبت مالکیت صنایع روسیه، ثبت شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1200

به "تشدید تدابیر بهداشتی در روسیه همزمان با اوج گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تدابیر بهداشتی در روسیه همزمان با اوج گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید