بحران در دولت کانادا ، یک وزیر دیگر از کابینه ترودو جدا شد

به گزارش ورزش من و تو، رئیس هیات خزانه داری دولت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در اعتراض به نقش احتاقتصادی دولت در فساد اقتصادی شرکت مهندسی اس ان سی-لاوالین از سمت خود استعفا داد.

بحران در دولت کانادا ، یک وزیر دیگر از کابینه ترودو جدا شد

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

به گزارش یورونیوز، جین فیلوپات بعد از جودی ویلسون ریبولد وزیر دادگستری، دومین عضو کابینه است که در این رابطه از دولت جاستین ترودو جدا می گردد.

شرکت مهندسی اس ان سی-لاوالین متهم است که بین سال های 2001 تا 2011 حدود 48 میلیون دلار کانادا به مقام های لیبی رشوه داده اند. این شرکت در سال 2015 به طور رسمی به فساد اقتصادی متهم شد.

دو وزیر جدا شده مدعی هستند که بعضی از مقام های دولت کانادا برای تغییر راستا در جریان رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی این شرکت اقدام هایی داشته اند و خواستار محافظت از آن شده اند.

وزیر سابق دادگستری که در تاریخ 12 فوریه از سمت خود کناره گیری کرد، در این باره گفته بود که مقام های دولتی او را برای محافظت از شرکت مهندسی اس ان سی-لاوالین تحت فشار قرار داده بودند و می خواستند با جریمه اقتصادی به جای محاکمه، روند رسیدگی به این پرونده را پایان دهند.

طبق بعضی تحلیل ها دلیل بعضی مقام های دولتی درمحافظت از این شرکت، احتمال از دست رفتن هزاران فرصت شغلی در صورت مجرم شناخته شدن شرکت مهندسی اس ان سی-لاوالین است. این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت های عمرانی جهان است، اگر در دادگاه محکوم گردد ممکن است به مدت ده سال از قراردادهای دولتی فدرال محروم می گردد.

بحران در دولت ترودو در حالی ادامه دارد که رئیس هیأت خزانه داری کانادا درباره دلیل جدایی اش از دولت گفت: طی هفته های گذشته رویدادهایی را که دولت فدرال را تحت تاثیر قرار داده بودند آنالیز نموده ام و به این نتیجه رسیده ام که باید از سمت خودم در کابینه کناره گیری کنم.

فیلوپات تاکید نموده است که اعتماد خود را به نحوه برخورد دولت با این موضوع و واکنش های آن به موضوعاتی که مطرح شده از دست داده است.

ترودو شب گذشته به وقت محلی، در برنامه حزب لیبرال در تورنتو در واکنش به این استعفا گفت که نا امید است اما می تواند درک کند که چرا فیلوپات کابینه را ترک کرد.

با این رسوایی، رهبر حزب محافظه کار کانادا بار دیگر از ترودو خواست از سمتش استعفا دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 379

به "بحران در دولت کانادا ، یک وزیر دیگر از کابینه ترودو جدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران در دولت کانادا ، یک وزیر دیگر از کابینه ترودو جدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید