بازداشت موقت نخست وزیر سابق الجزایر

به گزارش ورزش من و تو، دادگاه عالی الجزایر علیه نخست وزیر سابق الجزایر حکم بازداشت موقت در رابطه با پرونده فساد وی صادر کرد.

بازداشت موقت نخست وزیر سابق الجزایر

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، احمد اویحیی نخست وزیر سابق الجزایر در رابطه با پرونده فساد وی از روز چهارشنبه در بازداشت موقت به سر می برد.

شبکه خبری اسکای نیوز در این باره گزارش داد که دادگاه عالی الجزایر این حکم را روز چهارشنبه علیه احمد اویحیی صادر کرد.

حکم بازداشت موقت نخست وزیر سابق الجزایر پس از آن صادر شد که وی نتوانست در دادگاه در مورد هدر دادن اموال عمومی و دادن امتیازات غیر قانونی در دوره ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور مخلوع این کشور ارائه کند.

مردم الجزایر چندی پیش به حضور بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین بار متوالی اعتراض نموده بودند تا جایی که این اعتراضات انتها بوتفلیقه را مجبور کرد تا از سمت خود کناره گیری کند .

پس از کناره گیری بوتفلیقه، بن صالح رئیس مجلس این کشور طبق ماده 102 قانون اساسی به صورت موقت رییس جمهور شد، اما استعفای بوتفلیقه و انتصاب بن صالح، از شدت نارضایتی های مردم الجزایر نکاسته و الجزایری ها خواهان برکناری تمام مقامات دولت سابق هستند.

هزاران نفر از دانشجویان الجزایر دیروز سه شنبه ضمن برپایی تظاهرات در پایتخت این کشور، خواهان کناره گیری مسئولان و شخصیت های سابق شدند.

بر اساس این گزارش، دانشجویان معترض علیه شخصیت های وابسته به رژیم بوتفلیقه به ویژه عبدالقادر بن صالح رئیس موقت الجزایر و نور الدین بدوی نخست وزیر این کشور شعار سر دادند.

معترضان همچنین پلاکاردهایی با خود حمل می کردند که روی آن شعار مبارزه با فساد و محاکمه سیاستمداران و تجار درج شده است(جزئیات بیشتر).

دستگاه قضایی الجزایر در روزهای اخیر احضار و بازداشت شخصیت هایی را که پیشتر در هرم قدرت بودند، شروع نموده است.

شماری از این افراد بازداشت شده که از نزدیکان بوتفلیقه هستند، متهم به استفاده از رانت ها و کوشش برای ایجاد ناامنی در کشور شده اند.

محمد امین و بشیر طارق دو مدیر سابق سرویس اطلاعات و السعید بوتفلیقه برادر عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور مستعفی این کشور دستگیر شدند.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 230

به "بازداشت موقت نخست وزیر سابق الجزایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت موقت نخست وزیر سابق الجزایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید