اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

به گزارش ورزش من و تو، وزیر نفت گفت: بر اساس توافق دوازدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس، مقدار کاهش عرضه تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک در ژانویه 2021 روزانه 7 میلیون و 200 هزار بشکه خواهد بود که با توجه به جلب نظر همه اعضا، تصمیم عاقلانه ای است.

اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

به گزارش خبرنگاران، بیژن زنگنه پس از برگزاری دوازدهمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس در جمع خبرنگاران گفت: کاهش فراوریی که تا انتها امسال میلادی داریم 7 میلیون و 700 هزار بشکه است که این مقدار کاهش فراوری برای ماه ژانویه 2021 به 7 میلیون و 200 هزار بشکه تغییر یافت و مقدار کاهش فراوری در ماه های پس از ژانویه نیز در نشست های بعدی وزارتی اوپک پلاس معین می گردد.

وی اضافه کرد: اگر طی ماه های آینده نیز برای تغییر سطح کاهش فراوری تصمیمی گرفته گردد، به هر حال این مقدار بیش از 500 هزار بشکه نخواهد بود.

زنگنه با بیان اینکه تصمیم نهایی در ماه های آینده و در نشست های آینده گرفته می گردد، ادامه داد: هر تصمیمی در این زمینه تابع عرضه و تقاضای بازار خواهد بود و به نظر می رسد این تصمیم که با جلب نظر اعضا گرفته شد، عاقلانه است.

وی اضافه کرد: با توجه به عدم قطعیت ها، نشست های ماهانه می تواند به حفظ ثبات در بازار و تحقق هدف اوپک و غیراوپک برای رسیدن به قیمتی منصفانه در بازار یاری کند.

زنگنه درباره تأثیرگذاری این تصمیم بر قیمت بازار نیز گفت: بعید می دانم تأثیر معین کننده ای بر بازار داشته باشد، زیرا روزانه 500 هزار بشکه رقم زیادی نیست، ضمن اینکه تصمیم کنونی برای یک ماه گرفته شده است و برای ماه های بعدی در نشست های آینده تصمیم گیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1308

به "اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید