اقتصاد انگلیس پس از برگزیت چه وضعی خواهد داشت؟

به گزارش ورزش من و تو، برآورد جدید بانک مرکزی انگلیس نشان دهنده رشد پایین اقتصاد انگلیس در امسال است.

اقتصاد انگلیس پس از برگزیت چه وضعی خواهد داشت؟

جهت دریافت مشاوره خدمات دانلود کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی انگلیس در گزارشی خاطرنشان کرد که پیش بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را به 0.8 درصد کاهش داده که این نرخ 0.4 درصد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده در گزارش قبلی این نهاد است.

این بانک در آخرین جلسه کمیته پولی با هفت رای موافق در برابر دو رای مخالف تصمیم گرفت که نرخ بهره را در سطح 0.75 درصد فعلی حفظ کند. بعضی از تحلیلگران موضع فعلی بانک مرکزی را ناشی از عدم اطمینان قطعی این بانک به حصول توافق با اتحادیه اروپا در طی دوران گذار مخص شده تفسیر می نمایند.

با تحقق رسمی برگزیت در سی و یکم ژانویه، انگلیس نخستین کشوری تبدیل شد که اتحادیه اروپا را ترک می نماید. اکنون لندن 11 ماه برای رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا وقت دارد اما تاکید مقامات دولت بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور تاکید نموده اند که خواستار این اتحادیه اروپا است که باید شرایط انگلیس را بپذیرد نه آن که انگلیس شرایط اتحادیه اروپا را قبول کند.

بانک مرکزی انگلیس همچنین پیش بینی نموده است که رشد اقتصادی سال آینده این کشور 1.4 درصد باشد که 0.3 دصرد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی است. انتظار می رود با تداوم فرایند کنونی، انگلیس به زودی صندلی خود به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا را به هند واگذار کند.

دبا پارتیم، اقتصاد دان موسسه دلویت گفت: انتظار زیادی برای کاهش نرخ بهره با توجه به برگزیت وجود داشت اما اقدام بانک مرکزی خیلی ها را شگفت زده کرد.

بانک مرکزی انگلیس همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح دنیا اعلام نموده است که در حال رصد اوضاع برای تصمیم گیری مناسب است و مانند سایر نهادهای ناظر اقتصادی دنیا، به دقت تحولات چین را زیر نظر دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 728

به "اقتصاد انگلیس پس از برگزیت چه وضعی خواهد داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد انگلیس پس از برگزیت چه وضعی خواهد داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید