آمار نهایی ثبت نام در رشته های بدون آزمون سال 97 اعلام شد

به گزارش ورزش من و تو، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه تعداد 41 هزار و 898 داوطلب نسبت به انتخاب رشته در دوره های بدون آزمون کنکور سراسری 97 ثبت نام نمودند، گفت: نتایج نهایی این داوطلبان شهریور ماه اعلام می گردد.

آمار نهایی ثبت نام در رشته های بدون آزمون سال 97 اعلام شد

دکتر حسین توکلی در گفت وگو با خبرنگار ورزش من و تو، با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام گردیده مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری 97 به جز داوطلبان دانشگاه آزاد ساعت 24 روز دوشنبه 22 مرداد ماه انتها پذیرفت و داوطلبان با توجه به اصلاحات جدید و اعلام ظرفیت های جدید از سوی برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که اطلاعیه آن شنبه(20 مرداد) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور نهاده شد، نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته جدید اقدام کردند.

وی در ادامه توضیح داد: بر اساس آمار اولیه اعلام گردیده تعداد 548 هزار و 617 داوطلب نسبت به انتخاب رشته در کنکور 97 اقدام کردند. بدیهی است آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

توکلی گفت: داوطلبانی که در کنکور شرکت نموده، ولی غایب بودند و همچنین کسانی که در این آزمون شرکت نکردند نیز می توانند تا ساعت 24 امشب 24 مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته در رشته های بدون آزمون اقدام نمایند و بطوریکه بر اساس آمار نهایی اعلام گردیده تعداد 41 هزار و 898 داوطلب نسبت به انتخاب رشته در این دوره ها ثبت نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج نهایی کنکور 97 نیمه دوم شهریور ماه اعلام می گردد، اعلام نمود: به طور کلی، 763 هزار و 499 نفر در آزمون سال جاری پذیرفته خواهند شد که این آمار در مقایسه با سال گذشته 19 هزار و 499 نفر افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 18

به "آمار نهایی ثبت نام در رشته های بدون آزمون سال 97 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار نهایی ثبت نام در رشته های بدون آزمون سال 97 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید